Ten nowy gadżet to przenośna konsola do gier i sprzęt do tworzenia muzyki. | Electronic Beats Poland

Ten nowy gadżet to przenośna konsola do gier i sprzęt do tworzenia muzyki.

Analogue Pocket to przenośny system gier wideo, który wyposażony jest w Nanoloop, sekwencer i syntezator chiptune.

Words by Redakcja

Dla wielu ludzi gry wideo były pierwszym kontaktem z muzyką elektroniczną. W latach 70., 80., a nawet 90. konsole czy inne urządzenia do gier musiały bazować na wbudowanych syntezatorach, które tworzyły dźwięki i muzykę.

Mnóstwo soundtracków z gier stało się wręcz kultowymi i na długo zapadają nam w pamięć. Kto na przykład mógłby zapomnieć, oryginalny motyw Pokémon Red and Blue lub „Overworld Theme” z Legend of Zelda: A Link To The Past.

Jeśli kiedykolwiek sami marzyliście o stworzeniu takich arcydzieł, macie szczęście! Nowa podręczna konsola o nazwie Analogue Pocket ma wbudowany syntezator i sekwencer o nazwie Nanoloop, który pozwoli Wam samodzielnie kreować brzmienia. Zobaczcie jak to działa.

Oprócz sprawności muzycznej, Analogue Pocket to również sprytne i mobilne urządzenie do gier. Gadżet będzie kompatybilny z kartami Game Boy, Game Boy Color, Game Boy Advance. Adaptery pozwalają używać go także z Game Gear, Neo Geo Pocket Color, Atari Lynx i innymi systemami. Zgodnie ze specyfikacją ma mieć ekran o rozdzielczości 10-krotnie większej niż oryginalny Game Boy, a opcjonalnie dokupimy stację dokującą, która pozwoli grać w ulubione tytuły na ekranach telewizorów.

Analogue Pocket ma zostać wprowadzony na rynek w 2020 i kosztować 199.99. dolarów. Szczegóły poznacie tu.