Electronic Beats Poland

Techno Coin i inne niespodzianki od Up To Date Festival

Już tylko dni dzielą nas od startu 13. edycji Up To Date Festivalu. W Prezentujemy szczegółowy rozkład jazdy i niespodziankę, którą przed startem festiwalu wypuściła ekipa z Białegostoku.

UP TO DATE FESTIVAL JUŻ 2-4.09.2022

Up To Date Festival odbywa się w Białymstoku od ponad dekady, a sam festiwal odwiedza ponad 10 tys. gości. Wydarzenia festiwalowe są bardzo związane z tknką miasta i z jego społecznością. Sceny festiwalowe znajdują się na Stadionie Miejskim w Białymstoku, Operze, Filharmonii Podlaskiej czy Pałacu Branickich.

Od zawsze misją Up To Date Festivalu jest prezentacja przeróżnych gatunków muzyki elektronicznej i basowej, zaczynając od ambitnego rapu, przez muzykę techno, electro, na ambiencie i współczesnej klasyce kończąc.

Większość aktywności festiwalowych rozgrywa się wokół trzech scen: Pozdro Techno, Centralny Salon Ambientu oraz Beats. Za każdą z nich stoi autorska myśl i filozofia, którą obiawia w charakterystycznej oprwie wizualnej, scenografii czy aranżacji przestrzeni, ale też poprzez występujących na scenach artystek i artystów.

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa przynajmniej z kilku powodów.

Pierwszym bez wątpienia jest to, że po dwóch pandemicznych edycjach dwie festiwalowe sceny wracają na swoje miejsce, czyli do wnętrz garaży Stadionu Miejskiego.

Podczas tegorocznej odsłony UTDF ponownie będzie można wziąć udział w akcji 50+. To jedyna w swoim rodzaju okazja, by pokolenie, którego młodość przypadła nieco wcześniej, mogło poznać kulturę muzyczną młodszego pokolenia, dlatego każda osoba powyżej 50 lat może uczestniczyć za darmo w wydarzeniach festiwalowych mających miejsce na Stadionie Miejskim – wystarczy dowód osobisty.

Powraca również piękna i jedyna w swoim rodzaju akcja „Wyślij Pocztówkę do Babci”. Już po raz piąty prosto z festiwalu będzie można pozdrowić babcię, dziadka, mamę czy tatę, wysyłając do nich tradycyjną pocztówkę!

#dontworrybeyourself

Poza muzyką na uczwestników będzie czekało coś jeszcze… akcja #dontworrybeyourself, która rozpoczęłą się w roku 2019, gdy o zdrowiu psychicznym mówiło się jeszcze bardzo niewiele. W tym roku w ramach akcji organizatorzy przygotowli szereg działań, których celem jest przypominanie o tym, że emocji nie warto chować pod dywan.

Wyjątkowo zapowiadają się występy:

Ceephax Acid Crew LIVE

Andy Jenkinson, czyli Ceephax Acid Crew, to performer, jakich dzisiaj mało. Na każdy swój występ zabiera swoje muzyczne studio – co w erze cyfryzacji muzyki jest rzadkością. Otoczony maszynami perkusyjnymi i syntezatorami.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Horse Meat Disco

HMD to niemożliwe do umiejscowienia na muzycznej mapie brzmienie, skondensowana do granic energia i prawdziwy, nieskrępowany duch radości i wolności. Zakorzenione w rytmie, wolności i emocjach, Horse Meat Disco wynosi na światło dzienne ożywczą esencję disco, co w efekcie przynosi barwną i kipiącą energią miksturę klasyki disco, italo, house’u, punk funku i wszystkiego, co tylko jest w danej chwili konieczne, aby wyczarować jedynego w swoim rodzaju ducha queer party.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

1988 RULETA SHOW

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Szczegółowy rozkład jazdy z podziałem na dni i sceny:
Piątek, 2.09.2022 r.

Centralny Salon Ambientu, Aula Magna, Pałac Branickich

19:00 No Moon ambient set

20:00 Marta Forsberg

21:00 Claudio PRC ambient live

Beats. Stage / Stadion Miejski

21:00 Kevin Murf

22:00 Holy Other live 23:30 Mor Elian 01:00 LCY 02:30 DJ Hype

Pozdro Techno Stage / Stadion Miejski

21:00 Anna Borsuk b2b Daisy Cutter

23:00 No Moon 00:00 Cyrk live

01:00 Reptant live

02:00 Cyan85

Czwarta Scena Czwórki / Stadion Miejski

20:30 Bert

21:45 SWAYZEEEee

23:00 Miły ATZ

00:00 Pepe.

01:30 Bert

Secret Stage / Stadion Miejski

00:00 julek ploski live 00:30 Daniel Szwed

FOMO Afterparty

01:00 Vera Logdanidi b2b Laura BCR b2b Błażej Malinowski

04:30 Claudio PRC

 

Sobota, 3.09.2022 r.

Centralny Salon Ambientu, Aula Magna, Pałac Branickich

19:00 nthng (ambient set)

20:00 Simon Scott 21:00 Rafael Anton Irisarri Beats. Stage / Stadion Miejski

21:00 Krenz

22:15 Lone live 23:30 DJ Overdose 01:00 Chloé Robinson

02:30 Salome

Pozdro Techno Stage / Stadion Miejski

21:00 Truncate 23:00 The Lady Machine

00:30 Dave Clarke 02:30 Sunil Sharpe b2b Jerome Hill

Czwarta Scena Czwórki / Stadion Miejski

20:30 Harper

21:45 Klawo

23:00 1988: Ruleta show + goście

00:00 Mr Krime

01:30 Harper

Secret Stage / Stadion Miejski

00:00 Furminator

FOMO Afterparty

01:00 Verlake

03:30 Dold live

04:30 Kuf

06:00 nthng

Niedziela, 4.09.2022 r.

Koncert Zamknięcia, Aula Magna, Pałac Branickich

19:00 Thomas Köner 20:00 Dirk Serries

21:00 Antonina Nowacka

21:30 Resina pres. Speechless

FOMO Afterparty

22:00 Jazxing

23:30 Horse Meat Disco

01:30 Ceephax Acid Crew

03:00 Serge

BUSINESS TECHNO: THE GAME autorstwa zespołu Up To Date Festival

Kilka dni temu świat obiegła inofrmacja o Techno Coin – nowej kryptowalucie mającej być nadzieją na rozwiązanie problemów szeroko pojętej sceny elektronicznej. Oczywiście, że coś tu nie grało. Techno Coin już istnieje, ale w universum gry i będzie to waluta płątnicza w planszówce, która dokładnie jak w świecie Business Techno będzie środkiem do celu i celem samym w sobie.

W skrócie:

  • Techno Coinem zapłacisz za followersów, od których zależy Twoje Techno Imperium.
  • Techno Coinem zapłacisz za zasięg, aby Twoje Techno Imperium mogło mieć wpływ na świat.
  • Techno Coinem zapłacisz za content, aby followersi mogli obdarzać Ciebie uwielbieniem i splendorem na drodze do stania się Techno-Influencerką(-em).

W grze zabawimy się w budowę swojej pozycji i wizerunku na scenie zgodnie z najpopularniejszymi trendami – bezkompromisowa walka, generowanie hype, nadmuchane social media i najnośniejszy content. 5 gigów w jeden weekend? Nic nadzwyczajnego jeśli masz prywatny odrzutowiec. Muzyka jest tu tylko tłem.

Business Techno: The Game to wrota do sławy i magicznego świata Techno-Influencerów, w którym nic nie jest niemożliwe, włącznie z totalną katastrofą i podniebnym sukcesem.

„W grze można wylądować na wiecznym afterze, można tez stać się weteranem afterów. Można stać się posiadaczem Techno-korporacji czy wydawać muzykę, na której nic nie zarabiasz. Trzeba będzie sobie radzić z Techno-klątwami, znać na organizacji dobrych sesji zdjęciowych i liczyć na dobrodziejstwo Techno-Fairy 🙂 Generalnie, czeka Was cała plejada wrażeń i zakwasy mięśni brzucha :D” – mówi jeden z twórców gry Jędrzej Dondziło.

Grę będziecie mogli kupić na specjalnym stanowisku podczas festiwalu. Dopiero później trafi do sprzedaży online, ale nie wiadomo w jakiej ilości egzemplarzy – nakład jest oczywiście limitowany.

 

Bilety na Up To Date Festival znajdziecie na stronach:

Published August 30, 2022.