Electronic Beats Poland

Tauron Nowa Muzyka Katowice obchodzi 18-tkę

Tegoroczny sezon festiwalowy rozpocznie się w samym sercu Śląska. Tauron Nowa Muzyka Katowice startuje już 8 czerwca i ściągnie do siebie najciekawszych artystów i artystki z całego świata. 3 dni, 5 scen i niezliczone godziny spędzone w towarzystwie różnorodnych brzmień – spójrzcie na line-up i poznajcie, czym zaskoczy nas edycja 2023.

Tauron Nowa Muzyka Katowice już po raz 18.

Długi czerwcowy weekend spędzamy w festiwalowym stylu. Letni klimat, niepowtarzalna atmosfera i wyjątkowy, łączący różne brzmienia line-up – oto stałe punkty Tauron Nowa Muzyka Katowice, o których można opowiadać godzinami. Tegoroczna edycja nie jest tu wyjątkiem: program obfituje w  intrygujących artystów i artystki, którzy zapewnią koncertowe emocje na najwyższym poziomie. Podczas 18., „pełnoletniej” odsłony festiwalu zagrają m.in.

Royksopp, Orbital, Biig Piig, Kerala Dust, Helena Hauff, William Basinski, Tangerine Dream, Sudan Archives czy Hudson Mohawke.
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Jednym z najbardziej magicznych momentów będzie koncert otwarcia, podczas którego wystąpi Max Cooper – brytyjski producent zaprezentuje audiowizualne show na najwyższym poziomie.

 

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

A to tylko sam początek długiej i różnorodnej listy artystów! Na Tauron Nowa Muzyka Katowice nie zabraknie też mocnej, polskiej reprezentacji – w Strefie Kultury wystąpią najciekawsi muzycy rodzimej sceny. Wśród nich m.in. 1988, Avtomat, Baasch z gościem specjalnym Y (BOKKA), Zima Stulecia, T’ien Lai, EABS, Earth Trax, Skórysyn czy Jazxing. Różnorodność brzmień (i festiwalowych wrażeń) gwarantowana.

4 dni (i noce) … świętowania

O ile ubiegłoroczna edycja TNMK (choć udana) napotkała wiele problemów w postaci odwołanych występów – m.in. Anna Calvi, Kollektiv Turmstrasse i Skream – w tym roku nie spodziewamy się niczego innego, jak pozytywnych zaskoczeń. Spragnieni różnorodnych brzmień elektroniki fani z pewnością się nie zawiodą: w 2023 katowicki festiwal stoi bardzo mocną, intrygującą muzyką z tego gatunku, i to nie tylko na Club Stage. Answer Code Request, Helena Hauff, Kerala Dust, Pantha Du Prince, Clark, Max Cooper, Acid Pauli, Animistic Beliefs, MMM (Errorsmith x Fiedel) czy Best Boy Electric tworzą mocny, różnorodny i pełen różnorodnych brzmień elektroniki line-up – warto zanurzyć się w przestrzeń Strefy Kultury w Katowicach i ponieść się muzyce.

 

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Sam Tauron Nowa Muzyka Katowice to 3 dni (8-11 czerwca), ale warto sprawdzić również program wydarzeń towarzyszących.

Po raz kolejny oficjalnym klubem festiwalowym stanie się JAZBAR Muchowiec, czyli jedna z ulubionych letnich miejscówek mieszkańców Katowic – komu mało muzyczno-tanecznych wrażeń, z pewnością znajdzie coś dla siebie. Sobotnia Szychta i niedzielny Fajrant zapewnią dodatkową dawkę doskonałej muzyki: to więcej niż pewne, że w weekend żaden z festiwalowiczów nie będzie mógł usiedzieć w miejscu.

 

Jeśli spodziewacie się luźnej, festiwalowej niedzieli… lepiej przygotujcie się na wyjątkowe zamknięcie festiwalu. Podczas Fajrantu za dj-ką stanie Courtesy, urodzona na Grenlandii, a rezydująca w Danii producentka, dziennikarka i wydawczyni płyt. Znana ze swojej eklektycznej selekcji i zamiłowania do różnych gatunków elektroniki, zabierze wszystkich uczestników w wyjątkową muzyczną podróż.

 

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Daj się ponieść Nowej Muzyce!

Najważniejszym punktem każdego festiwalu jest, oczywiście, muzyka, ale niemniej istotne są klimat i lokalizacja. Jeśli mowa o Tauron Nowa Muzyka Katowice, to miejsce jest jedyne w swoim rodzaju – industrialna przestrzeń Strefy Kultury sprawia, że koncertów, setów dj-skich i wszystkich innych występów doświadcza się w wyjątkowy sposób. W tym roku na uczestników czeka 5 różnorodnych scen: Scena Miasta Muzyki, Tauron Music Hall, Amfiteatr Perła Feel The Beat Stage, Club Stage oraz Scena NOSPR – i każda z nich ma do zaoferowania coś unikalnego.

 

Odwiedźcie Tauron Nowa Muzyka Katowice i rozpocznijcie festiwalowy sezon na jednej z najciekawszych imprez muzycznych w Polsce!

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE FESTIWALU

Published May 30, 2023. Words by Agata Omelańska, photos by Radosław Kazimierczak.