Electronic Beats Poland

Surgeon z nowym albumem w berlińskim Tresorze

W marcu 2023 roku nakładem berlińskiego Tresor Records ukaże się "Crash Recoil", nowy album Surgeona. Jest to pierwszy techno album Anthony'ego Childa od pięciu lat, po okresie, w którym czuł się niepewnie w roli producenta techno i trudno było mu znaleźć inspiracje.

Surgeon to legenda angielskiej sceny techno, wydawał w tak ikonicznych labelach jak Tresor, Dynamic Tension czy Harthouse. Inspirował go Chicago house, dub i electro, ale to jego techno-produkcje zaskarbiły mu wierność fanów na całym świecie. I dziś po przerwie wraca na rynek zapowiadając album, który ukaże się w marcu.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Po kilku latach twórczego milczenia, Surgeon odnalazł się w muzycznej produkcji na nowo i to nowe podejście pozwoliło mu uchwycić spontaniczną energię jego występów na żywo w sposób, w jaki nigdy wcześniej tego nie robił.

To nie jest album live, ponieważ nie został nagrany za jednym podejściem podczas występu na żywo – w taki sposób, w jaki zespoły koncertują z piosenkami przed wejściem do studia. Ja musiałem najpierw eksplorować  te tracki i doskonalić ich skuteczność podczas moich setów live przed stworzeniem ostatecznej wersji studyjnej.

 

Rezultatem jest osiem utworów, które podkreślają nowe brzmienie techno tak jak rozumie je  Surgeon, czerpiąc odniesienia z całego muzycznego spektrum gatunków i postaci. “Słyszę tu Coil, King Tubby, Detroit Techno i The Cure, a wszystko to opakowane w 30 lat DJ-owania” – mówi o albumie Surgeon.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Daty najbliższych występów artysty to:

04.03. LANNA, GIJON
10.03. HOUSE OF GOD, BIRMINGHAM
18.03. BLITZ, MONACHIUM
25.03. TRESOR, BERLIN
01.04. THE GARAGE OF THE BASS VALLEY, BARCELONA
08.04. WAYS / APHELION CLUB, TRANI
09.04. PRINTWORKS, LONDYN
21.04. JAEGER, OSLO
05.05. C12, BRUKSELA
06.05. AMSTERDAM

Published January 27, 2023. Words by Redakcja, photos by Cathrin Queins.