Electronic Beats Poland

Simina Grigoriu nostalgicznie wspomina Bukareszt

Simina Grigoriu otwiera rok 2021 nowym, nostalgicznym - choć mocnym brzmieniowo - singlem, wspominając miasto swego dzieciństwa - Bukareszt.

Po prawdziwym zatrzęsieniu mocnych EP-ek wydanych przez Elevate, FORM Music, Set About i Complexed w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, urodzona w Rumunii producentka i szefowa wytwórni Kuukou Records Simina Grigoriu powraca ze swoim pierwszym dużym wydawnictwem w 2021 roku.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Nowy, nostalgiczny singiel Siminy zabiera nas z powrotem do miasta, w którym się urodziła, prezentując nowy, niezwykły, undergroundowy techno track pod tytułem “Bucureşti”.

Mówiąc o tym wydawnictwie i jej związkach z miastem Bukareszt, Simina komentuje:

“Urodziłam się w Bukareszcie prawie 40 lat temu, i chociaż uciekliśmy z kraju kilka lat później, aby uciec przed komunistycznym reżimem Ceausescu, nigdy więcej tam nie mieszkając, ale mój związek z tym miastem zawsze był silny.

Po rewolucji spędzaliśmy tam wakacje. Jako dorosła osoba przyjeżdżam, aby odwiedzić rodzinę i odnowić więzi z moimi korzeniami. Jako artystka, jestem niesamowicie zaszczycona, że mogłam zagrać w kilku największych klubach w tym cudownym “małym Paryżu”. A teraz, jako matka (prawie) dwóch pół-rumuńskich dziewczynek, koniecznie muszę pielęgnować więź z moją przeszłością, aby moje dzieci zrozumiały trochę więcej o swojej.

Te iubesc, București.”

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Singiel Siminy Grigoriu – Bucureşti ukazał się za pośrednictwem Kuukou Records.

Published February 09, 2021. Words by Artur Wojtczak.