Electronic Beats Poland

Reedycja kultowego albumu rapowego Tedego po 20 latach

Takie newsy lubimy - reedycja kultowego dla polskiego hip-hopu albumu - S.P.O.R.T. - staje się faktem! Solowy debiut TEDE wydany był 5 czerwca 2001 roku przez wytwórnię RRX. Po wielu latach niepewnej sytuacji prawnej związanej z albumem, trafił on wreszcie tam gdzie jego miejsce - do katalogu płytowego wytwórni Wielkie Joł prowadzonej przez artystę. Nagrania zostały poddane procesowi remasteringu, za który odpowiada Sir Mich.

Premierze reedycji, zaplanowanej na 12 listopada 2021 roku, towarzyszyć będzie wyjątkowe wydarzenie – jubileuszowy koncert, podczas którego TEDE wraz z zaproszonymi gośćmi (którzy na razie w większości pozostają owiani tajemnicą), wykona utwory z albumu S.P.O.R.T. oraz te, które nie były wcześniej publikowane a powstawały w czasie produkcji płyty.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Impreza odbędzie się 13 listopada 2021 roku w Katowicach, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym o godzinie 21:00. Koncert poprowadzą legendarni DJ 600V oraz JanMario.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Album w wersji preorderowej będzie wydawnictwem dwupłytowym – pierwsze CD zawiera oryginalny album S.P.O.R.T. w zremasterowanej wersji, druga płyta zawiera niepublikowane utwory powstałe w okresie nagrywania albumu – odzyskane z oryginalnych minidisców sprzed 20 lat. Drugi CD, podobnie jak kaseta MC nie będą nigdy więcej dostępne po zakończeniu przedsprzedaży.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Wersja winylowa albumu zostanie wydana na dwóch płytach winylowych, które będą zawierać cały materiał z krążka S.P.O.R.T. wraz z dwoma bonusowymi trackami. Płyty zapakowane zostaną w gatefold, w środku którego znajduje się 20-sto stronicowy album z klimatycznymi zdjęciami z okresu powstawania albumu oraz dwustronny plakat 60x60cm. Na froncie okładki znajduje się tłok z tytułem albumu, a całość jest zamknięta obwolutą OBI z przezroczystego plastiku. Wydawnictwo ma charakter kolekcjonerski i nigdy więcej nie zostanie wznowione w tej formie. Album dostępny jest w dwóch limitowanych wersjach:

  • 1000 sztuk na szkliście-przezroczystych płytach winylowych, dostępnej wyłącznie w sklepach www.tede.shop oraz www.asfaltshop.pl,
  • 200 sztuk na czarnych płytach, dostępnych wyłącznie w małych sklepach z płytami winylowymi.

Do albumów w preorderowej wersji 2CD oraz 2LP słuchacze otrzymają również w prezencie bletki konopne oraz zapalniczkę Clipper sygnowaną legendarnym logiem GIB GIBON.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Published September 10, 2021. Words by Redakcja.