Electronic Beats Poland

Polska branża muzyczna wspiera Ukrainę #StandWithUkraine

Wojenne działania Rosji wobec Ukrainy budzą sprzeciw na całym świecie. Państwa nakładają sankcje na reżim Putina, a ludzie z całego świata spieszą na pomoc Ukraińcom. Bardzo istotną rolę w niesieniu pomocy niesie Polska. Tym razem hojnością i wielkim sercem popisała się również polska branża muzyczna.

Polska branża klubowa zaczęła mówić jednym głosem już od początku inwazji na Ukrainę, posypały się pomysły zbiórek pieniężnych  w klubach – do puszek.

Potem kilka klubów ogłosiło, że dochód z bramki przeznaczy na fundacje niosące pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy – tak postąpiła Jasna 1 podczas ubiegłotygodniowej imprezy benefitowej i przelała własnie ponad 15 tysięcy złotych dla organizacji save.life.in.ua

 

Również stołeczna Smolna podjęła decyzję o wsparciu działań Polskiej Akcji Humanitarnej, udzielającej pomocy ludziom w kryzysie wojennym.

We #StandWithUkraine, dlatego 100% dochodu z dzisiejszej bramki przekażemy na rzecz Polska Akcja Humanitarna (PAH), która zbiera środki na pomoc dla mieszkańców i mieszkanek Ukrainy. Do tego przez cały weekend (na wejściu oraz na barach) znajdziecie puszki do wrzucania datków na ten sam cel. Wpadajcie tłumnie, żeby pomóc! 

Kolejny weekend to znacznie więcej akcji pomocowych organizowanych przez kluby w całej Polsce: od wrocławskiego Ciała po krakowską Szpitalną 1 czy Prozak.
Benefitowo będzie również w Trójmieście ( Ulica Elektryków) oraz w Toruniu ( NRD).
Snowfest wspólnie z Fundacja GOPR a także Miasto Szczyrk zdecydował się połączyć siły, aby działać w słusznej sprawie.

Jako, że wszystkim nam towarzyszą takie idee jak pokój, miłość oraz wzajemny szacunek to chcielibyśmy okazać solidarność z naszymi ukraińskimi braćmi i siostrami. Informujemy, że zysk ze sprzedaży stacjonarnej, czyli biletów zakupionych w kasach festiwalowych przeznaczymy w całości na pomoc dla Ukrainy.

Pieniądze z zakupionych wejściówek trafią na konto fundacji GOPR i zostaną przekazane m.in. na zabezpieczenie medyczne, wsparcie ratowników górskich z Ukrainy i ich rodzin oraz przyjęcie ich w Polsce.

Możecie także dokonywać niezależnie wpłat na konto fundacji, do której link znajdziecie tu, a na festiwalowym terenie obecni będą również wolontariusze GOPRu z puszkami, aby maksymalnie pomóc sprawie!
Agencja bookingowa C&C Bookings zrzeszająca producentów i DJ-ów muzyki klubowej – wraz z przyjaciółmi z Ukrainy, zorganizowała zbiórkę pod nazwą:

“Polska scena klubowa wspiera kolegów walczących o wolną Ukrainę”

https://zrzutka.pl/5f9ft4

Zrzutkę stworzyliśmy z zaprzyjaźnionymi promotorami z Iwano-Frankivska, którzy czynnie walczą o wolność swojego kraju. Jeszcze niedawno nasi Artyści byli przez nich zapraszani na Ukrainę, teraz oni liczą na naszą pomoc. Będziemy bardzo wdzięczni za support i udostępnianie zrzutki na waszych kanałach.

Wspaniałym gestem wykazała się również branża muzyczna skupiona wokół środowiska muzyki miejskiej, a zwłaszcza hip-hopowej. Cytujemy za Revolume:

Wobec wydarzeń w Ukrainie wyrażamy solidarność z ludźmi dotkniętymi skutkami rosyjskiej agresji. Ukraińskie społeczeństwo stanęło w obliczu zagrożenia przemocą i wojennym terrorem. Jako artyści i artystki oraz osoby z branży muzycznej i kreatywnej chcemy okazać wsparcie tym, którzy potrzebują go teraz najbardziej. Łączną kwotą 935671 PLN wspieramy zbiórkę prowadzoną przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

 

Ta oszałamiająca – niemal milionowa kwota – została zebrana dzięki wsparciu agencji oraz artystów takich jak Sokół, PRO8L3M, Margaret, Pezet, Rysy czy Miły ATZ.

 

Polska społeczność zdaje antywojenny i pomocowy egzamin na “szóstkę” ! Bardzo cieszy, ze na taką samą ocenę zasługują nasi artyści ! Teraz czekamy na benefitowe składanki i kolejne imprezy. #standwithukraine

Published March 02, 2022. Words by Redakcja.