Electronic Beats Poland

Odkrywamy festiwal Draaimolen!

Tytuł festiwalu o najlepszym line-upie 2023 wędruje do Draaimolen. Choć w tym sezonie holenderskie imprezy muzyczne prześcigają się w tym, by przygotować jak najciekawszy program, złoto wędruje do Tilburga - miasta w południowej Holandii, w którym już 8-9 września pojawią się najciekawsi artyści sceny elektronicznej. I to w jakich back-to-back’ach: Blawan i Skrillex, GiGi FM i Quelza, Mala i Darwin, Anetha i Mama Snake, Eris Drew i Helena Hauff, DJ Python i upsammy…

To tylko niewielki kawałek festiwalowego programu tegorocznej, dziesiątej już edycji Draaimolen. A my doświadczymy jej osobiście, więc serdecznie zapraszamy do wspólnej podróży do Tilburga!

 

Niegdyś holenderski teren militarny, od 2019 teren festiwalu Draaimolen – mieszczący się na północy Tilburga kompleks MOB to naprawdę osobliwe miejsce na imprezę z elektroniką. Otaczający go las sprawia, że kontakt zarówno z dźwiękami, jak i naturą, zyskuje wyjątkowego znaczenia; patrząc zaś na program wydarzenia, śmiało można je nazwać wielką celebracją muzyki elektronicznej. Zarówno dobór artystów, jak i program scen sprawia, że tego festiwalu nie można ominąć – tam po prostu trzeba być!

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Natura, muzyka, sztuka i doskonałe połączenie między tymi wszystkimi elementami festiwalu. Holendrzy dobrze wiedzą, jak zadbać o festiwalowe atrakcje w najdrobniejszym szczególe, jednocześnie oferując uczestnikom naprawdę wyjątkowe przeżycia i – co najważniejsze – zachować oryginalność i charakter każdego z eventów. Draaimolen nie jest tu wyjątkiem; odważnie wyznacza drogi, którymi jeszcze nikt nie kroczył i nie próbuje naśladować żadnego innego festiwalu. Za to uwielbia go publiczność, a 10. edycja wydarzenia z pewnością będzie legendarna!

 

2 dni pełne live’ów, dj setów i elektryzujących back-to-back’ów – oto, co czeka nas w Tilburgu. Wielu wykonawców po raz pierwszy będzie miało okazję dzielić ze sobą dj-kę, a zestawienia robią ogromne wrażenie. Na czyje występy czekamy najbardziej? Bez cienia wątpliwości odpowiadamy, że wszystkie: tylko spójrzcie na pełen line-up!

Sporo wydarzy się też w programie pozamuzycznym, więc jeśli wybieracie się na Draaimolen po inspiracje, z pewnością się nie rozczarujecie. Za oprawą wizualną każdej ze scen – a będzie ich aż 6! – oraz za instalacjami stoją międzynarodowi artyści, a ich po-festiwalowe prace będą wystawiane w amsterdamskich galeriach.

Jeśli nie zdecydowaliście się na żaden letni festiwal, to wyjazd na Draaimolen sprawdzi się doskonale. 8-9 września widzimy się w Tilburgu!

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Published August 01, 2023. Words by Agata Omelańska, photos by Rafael Dimiioniatis.