Electronic Beats Poland

Nowy materiał od Fisherboyz

Fisherboyz, czyli Maciej Milczarek i Piotr Matula przygotowali dla łódzkiej wytwórni RENDER wydawnictwo "Thin or Thick Ice."

Fisherboyz – łódzki duet grający muzykę elektroniczną na żywo – tworzą Maciej Milczarek i Piotr Matula. Od 2017 roku nagrywają i wydają muzykę m. in. w poznańskim International Day Off. W tym roku wypuścili już taneczny remix dla belgijskiego artysty ODEC, a na tegoroczną jesień przygotowali dla łódzkiej wytwórni RENDER wydawnictwo “Thin or Thick Ice.”

Jaka jest różnica pomiędzy stąpaniem po „kruchym” lodzie, a chodzeniem po grubej tafli zamarzniętego jeziora? Materiał na EP powstał najpierw jako live act nagrany z wykorzystaniem różnych instrumentów elektronicznych, jednak spodobał się duetowi na tyle, że postanowili go wydać w formie czterech pojedynczych utworów.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Brzmieniowo EP jest eklektyczne, co stanowi znak rozpoznawczy Fisherboyz.

Atmosfera i przebieg utworów przywodzi na myśli dokonania takich artystów jak Rival Consoles, Daniel Avery, Jon Hopkins, Lorn czy Avalon Emerson.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Wydawnictwo ukazało się w kooperacji z łódzkim kolektywem audiowizualnym Distort Visual – twórcami inicjatywy RENDER, która swoje działania przekłada na grafikę, tworzenie liternictwa, druk warsztatowy, projekcje video, wydawnictwa artystyczne i muzyczne oraz pracę z dźwiękiem, działania prezentowane zarówno w przestrzeniach galerii, jak i w przestrzeniach klubowych.

RENDER to cykliczne wydarzenia audio-wizualne realizowane w latach 2019-2021, ale również label mający dotychczas na swoim koncie dwa wydawnictwa – jedną kasetową kompilację oraz płytę Goodbye damage autorstwa Fraktura43.

Płyta ukazała się 2-go października 2021, tymczasem w tym roku zaplanowany jest również remix-album.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Published October 10, 2021. Words by Redakcja.