Electronic Beats Poland

Nowy autorski cykl daisy cutter na Jasnej 1

Młoda generacja DJ-ów i DJ-ek zmienia oblicze warszawskiej sceny. Nowe kolektywy, cykle imprezowe i muzyka zaangażowana społecznie - to lubimy i doceniamy! Tymczasem z autorskim cyklem na Jasnej 1 rusza rezydentka klubu - daisy cutter!

Wild At Heart to nowy cykl imprez na Jasnej 1, kuratorowany przez rezydentkę klubu daisy cutter – DJ-kę, teoretyczkę sztuki, współzałożycielkę takich projektów jak charytatywny kolektyw FLAUTA czy społecznościowe Radio Kapitał.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Nazwa cyklu odnosi się do potrzeby działania z przestrzeni serca i uzdrawiającego potencjału wspólnototworczego tańca, ucieleśniającego pierwotne ideały klubowych dancefloorów. Podobnie jak po selekcji daisy cutter, po stylistyce cyklu można się spodziewać całego przekroju gatunków elektronicznych oraz gości i gościń, które niezaprzeczalnie wkładają całe serce w to, co robią i czym dzielą się ze światem.
To szansa na spotkanie z tym, co w nas najbardziej dzikie w euforycznym transie  zrodzonej pod osłoną nocy społeczności.

Na pierwszą edycję daisy cutter zaprosiła artystkę, którą inspiruje się od lat, która wytycza nowe kierunki w muzyce klubowej – kanadyjską DJ-kę i producentkę D. Tiffany, założycielkę wytwórni Planet Euphorique.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Oprócz promowania charakterystycznych, zaskakujących brzmieniowo wydawnictw, znana jest także z własnych produkcji pod kilkoma pseudonimami (DJ Zozi, Ambien Baby), oscylujących pomiędzy muzyką trance, leftfield house i techno, ambient, electro, breaks czy drum & bass.

Wydawała muzykę w takich wytwórniach jak Pacific Rhythm, 1080p, Oscillate Tracks, Isla, Heart to Heart oraz współpracowała z takimi artystkami jak Roza Terenzi, Regularfantasy (jako Plush Managements Inc), Ciel (jako Psychedelic Budz) czy Nite Fleit. Jak sama mówi, prowadzenie wytwórni to przede wszystkim przyjaźnie.

D. Tiffany z pewnością jest osobą, która stworzyła społeczność wokół swoich działań twórczych, wiele zrobiła i odkryła dla undergroundowej sceny muzyki elektronicznej.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

daisy cutter i Prncs Error z wrocławskiej ekipy Acidtropicalia dołączą do niej na głównej scenie, podczas gdy barową wypełnią dźwięki bassu, electro, dancehallu, reggaetonu i innych niespodzianek, które zapewnią Glassz z dynamicznie rozwijającego się kolektywu Splot, świetna graficzka i DJ-ka znana z ciekawej basowej selekcji madmami oraz Faron – DJ i producent związany ze stołeczną miejscówką i kolektywem Narocz.

Grafikę oraz animację towarzyszącą wydarzeniu stworzyli Lisa Dieterle (warstwa wizualna) & k:i:o:s:k (logo i typografia).

 

Published April 25, 2023. Words by Redakcja, photos by arch. daisy cutter.