Electronic Beats Poland

Mius – nastrojowa węgierska elektronika

Gergely Álmos aka Mius to postać coraz szerzej znana na europejskim rynku muzycznym. Jego singiel "Panorama" doczekał się właśnie remiksów.

Węgierski artysta Mïus wypuscił niedawno trzeciego singla  “Panorama” z nadchodzącego longplaya “How To”. Płyta zawiera remiksy od Robota Kocha i vaghy.

Szef wytwórni Théque i uznany live -performer Gergely Álmos jest bardzo znany w swoim kraju oraz zyskuje coraz większą popularność w Europie. Jego poprzednie  albumy to mi.in.  “Lost Adam”  z  2017 roku, “Eigengrau” z 2016 roku i wydany przez Sonar Kollektiv, “Twenty-two 22”.

Na każdej z tych płyt artysta eksploruje nowe, świeże i ekscytujące muzyczne tematy i tak też jest na najnowszej płycie, która powstała we współpracy z polskim wokalistą Rafem Skowrońskim.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Robot Koch to pochodzący z Berlina artysta rodem z Los Angeles, znany ze swoich głęboko filmowych i nastrojowych kompozycji wykorzystywanych często w telewizji i filmie, a jego występy na żywo  są hipnotyzującym doświadczeniem – dzięki temu zaczął występować na festiwalach na całym świecie.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Koch dokonał rekonstrukcji oryginału na coś bardziej nastrojowego, ale równie eleganckiego w brzmieniu.

Vaghy jest klasycznie wykształconym węgierskim pianistą i kompozytorem. Jego utwory ukazały się m.in. nakładem Blue Spiral Records, a jego debiutancki album ukaże się wkrótce w tejże wytwórni. Jest on również jednym z głównych artystów i organizatorów Piano Day Budapest, a jego remix jest ma wskroś melancholijny z nastrojowymi nutami fortepianu i ponurymi akordami.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Published February 08, 2022. Words by Redakcja, photos by Bence Szemerey.