Electronic Beats Poland

Łukasz Poleszak – elektronika w podróży do puszczy

Łukasz Poleszak, twórca muzyki filmowej i teatralnej, na scenie występujący dotychczas pod aliasem Wudec, powraca po wielu latach z nową płytą – “Korzenie” – łącząc swoje podróże z muzyką elektroniczną.

Label Nagrania Somnambuliczne prezentuje niezwykły album zatytułowany “Korzenie” autorstwa Łukasza Poleszaka – artysty, który choć na swoim koncie ma ponad dwadzieścia wydawnictw (recenzowanych m.in. na łamach czasopism Mixmag, czy DJMag) oraz autorską muzykę do filmu i dwóch spektakli, po raz pierwszy publikuje pod własnym imieniem i nazwiskiem. Na scenie znany również jako organizator wielu wydarzeń kulturalnych i festiwali, a także promotor podziemnej sceny klubowej i kultury rave w Polsce.

Album będzie miał  premierę 28-go października.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

“Korzenie” to opowieść o niezwykłej podróży do pradawnej puszczy, w sercu której rośnie Matka – mityczne drzewo życia, które dało początek wszystkim roślinom, grzybom, zwierzętom i ludziom. Gdy uważnie wsłuchamy się w echa jaskiń mijanych po drodze, szelest liści, grzmoty piorunów, szepty strumieni i odgłosy tajemniczych stworzeń zamieszkujących gęstwiny, usłyszymy historie o przeżywanym cierpieniu, ale i bezgranicznej miłości Matki ofiarowywanej swoim dzieciom. Historie wrastające głęboko w ziemię stanowiącą nasz wspólny dom.

Prace nad albumem trwały prawie sześć lat, a nagrania miały miejsce między innymi na Śląsku i w Beskidzie Śląskim, w Krakowie, Londynie, Dover, Barcelonie, czy na Zanzibarze. Podczas tego procesu, Łukasz wykorzystywał nie tylko komputer, ale również syntezator analogowy, nagrania terenowe, kasety magnetofonowe oraz drobne instrumenty, jak na przykład misy tybetańskie, czy dzwonki zaphir, napotykane w trakcie swoich podróży i utrwalane za pomocą rejestratora. Autorką okładki, zdjęć i oprawy graficznej jest Alicja Lilianna Szpila.

Published September 14, 2021. Words by Artur Wojtczak.