Electronic Beats Poland

Loco Dice i Ghostface Killah łączą świat house’u i hip-hopu

Bardzo lubimy, gdy spotykają się światy muzyki house i hip-hopu! Dziś proponujemy wam nowego singla Loco Dice we współpracy z Ghostface Killah!

Kultury house i hip-hop w latach 90. przenikały się bardzo silnie. Słuchacze obu gatunków częstokroć byli ci sami, nagrania rapowe lądowały na składankach z nową muzyką taneczną graną w rytmie 4×4, pojawiały się remiksy klubowe artystów takich jak De La Soul, Monie Love, Run DMC czy Queen Latifah. Potem hip-hopowcy i raperze zaczęli mocniej flirtować z house’em i pojawił się bardzo popularny przez kilka lat nurt hip-house. Do tej estetyki nawiązują do dziś artyści tacy jak Armand Van Helden czy Jason Nevins.

Tymczasem dziś prezentujemy świeżą premierę prawdziwych gigantów obu gatunków: oficyna Transmit  Recordings publikuje kolejną  międzygatunkową kooperację legendy muzyki tanecznej i szefa wytwórni Desolat –  Loco Dice,  który łączy siły z hip-hopowym Ghostface Killah’em na singlu Cherchez LaGhost.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Wykorzystując niepowtarzalny głos Ghostface Killah z hitu z 2000 roku o tym samym tytule, Loco Dice dodał charakterystyczny house’owy groove, który zapewnia idealne tło dla mówionych tekstów frontmana Wutang Clan.

Mieszkający w Niemczech Loco Dice  jest znany na całym świecie ze swojej unikalnej zdolności do łączenia niezliczonych wpływów muzycznych w swoich produkcjach house i techno. Artysta rozpoczynał  swoją znakomitą karierę jako DJ i raper wpisując się tym samym w poczet DJ grających muzykę taneczną mających korzenie w hip-hopie jak DJ Koze, Tom Novy czy wspomniany Armand Van Helden.

Published May 18, 2021. Words by Artur Wojtczak.