Electronic Beats Poland

Legowelt w Krakowie na ósmych urodzinach Techno Rączki

Krakowski kolektyw Techno Rączka kończy osiem lat! Na headlinera swojej - na pewno bardzo hucznej imprezy urodzinowej panowie zaprosili genialnego holenderskiego producenta i DJ-a - Legowelta we własnej osobie. Podobno rozmowy i negocjacje trwały długo, ale udało się - już 17 września w Klubie Spotkań Poczta Główna, będzie można usłyszeć nie tylko jego, ale również wielu równie eklektycznych artystów z Polski.

Pod pseudonimem Legowelt kryje się holenderski DJ i producent Danny Wolfers. To muzyk o zdecydowanie wielu twarzach i jak również wielu wcieleniach – oprócz głównego pseudonimu, posiada co najmniej dwadzieścia aliasów, pod którymi oczywiście tworzy. Jednocześnie od lat wierny jest własnemu stylowi związanemu z analogowymi syntezatorami, kwaśnymi brzmieniami techno i futurystycznym electro. Swój styl sam określa jako hybrydę głębokiego Chicago house, romantycznego ghetto technofunku oraz soundtracków z Euro-Horrorów.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Wybór pozostałych artystów zaproszonych na urodziny Techno Rączki jest równie nieoczywisty co zaproszenie Legowelta, bo nikt z nich nie jest de facto związany stricte z muzyką techno.

Mówimy, że to okrągłe, ósme urodziny, bo nasze życie na okrągło toczy się wokół projektów muzycznych. Sam program Techno Rączka wystartował w 2014 roku, kiedy Polska i świat były całkowicie inne. Od tego czasu wiele się zmieniło, a wiele osób mówi, że i świat stanął też na głowie. Miłość do muzyki elektronicznej oraz promowanie jej w sposób odpowiedzialny i świadomy jest jednak tym, co trwa w nas nadal od ponad ośmiu lat. Na imprezę urodzinową przygotowaliśmy dwie sceny z muzyką z dwóch różnych okręgów szeroko rozumianej elektroniki

zdradzają Kuba Wojas i Jacek Peszko, współinicjatorzy Techno Rączki.

 

Poza Legoweltem w Klubie Spotkań Poczta Główna pojawią się także Olivia & Chino ze swoim autorskim live actem jako Radiation 30376. Będzie to pierwszy występ tego duetu w Krakowie od ich wspaniałego debiutu w czasie Festiwalu Unsound w 2019. Poza tym w tym roku mieli okazję zaprezentować się również między innymi na festiwalu Tresor 31 w Berlinie. Na tej samej scenie zagrają także electro wariaci z katowickiego kolektywu We Lecim, czyli DJ Noseblunt oraz holoe_, a także Nadezh No. Druga scena to z kolei całkowicie inny klimat – dubstep, jungle oraz powoli powracający do łask UK garage. Tutaj zagrają Faron, Wolej (nowe wcielenie Anatomy of Mashup) oraz DJ Crack-R.

 

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Wydarzenia spod szyldu Techno Rączki zdecydowanie sprzyjają promowaniu kultury klubowej oraz przy okazji eksploracji nowych lokalizacji w Krakowie gdzie odbywały się imprezy. Dotychczasowe projekty były organizowane w podziemiach Stadionu Wisły Kraków, wnętrzach obiektów przy ulicy Cieszyńskiej czy dawnym dworcu przy ulicy Kamiennej. Nie tylko gromadziły one tłumy, ale przede wszystkim zapraszano naprawdę interesujące nazwiska. Na imprezach TR grali między innymi Jonas Kopp, Bambonou, 999999999, Marko Fürstenberg, Identified Patient, SPFDJ czy Matrixxman. Oby ta różnorodność była również znakiem rozpoznawczym ich kolejnych wydarzeń!

Ósme urodziny projektu Techno Rączka z Legoweltem, odbędą się w Klubie Spotkań Poczta Główna 17 września 2022 (sobota).

Published September 14, 2022. Words by Agata Ogórek.