Electronic Beats Poland

Laurent Garnier z pierwszym DJ-setem od roku

DJ-legenda - LAURENT GARNIER nagrał pierwszy od roku miks!

Wszyscy uwielbiamy Laurenta Garniera – jednego z najbardziej zasłużonych dla światpwej sceny DJ-ów i producentów.

Laurent Garnier zasmakował muzyki house i techno już na samym początku eksplozji tej sceny podczas pobytu w Anglii. Pracował wówczas w Londynie jako… kelner w lokalu we we francuskiej ambasadzie, potem przeniósł się do Manchesteru, który był wtedy epicentrum nowej tanecznej kultury – już w 1987 roku odkrył słynny klub The Haçienda.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

 

Po powrocie do Francji we wczesnych latach 90 , zaczął organizować słynne imprezy Wake Up w klubie Rex, a także założył własny label F-Communications (1994).

Będąc jednym z najbardziej respektowanych DJ-ów na świecie, Garnier wydał kilka lat temu swoją autobiografię, był też bohaterem filmu “Off The Record”.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Przez okres pandemii, artysta nie był nazbyt aktywny – w porównaniu do wielu jego kolegów, którzy wręcz prześcigali się w streamach. Z okazji Świąt Wielkanocnych zaskoczył jednak swoich fanów, grając pierwszego od roku seta – w Radio Meuh.

 

Set nosi znamienny tytuł: “We Want To Get Together” i jest “typowo garnierowskim przelotem” przez muzykę house i techno.

By loading the content from Mixcloud, you agree to Mixcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Typowa dla francuskiego DJ-a zróżnicowana i zaskakująca selekcja muzyczna i sporo smaczków z pewnością plasują ten miks wśród najciekawszych tej wiosny.

Sam Garnier tak go przedstawił:

Mimo, że czuję się trochę stetryczały po tym, jak przez ponad rok nie miałem styczności z mikserem DJ-skim, myślę, że ten mix pozostaje bardzo “garnierowski” (co, mam nadzieję, zadowoli niektórych z Was). Jest to w istocie pierwszy miks, który nagrałem od początku pandemii  COVID-19, więc nie trzeba mówić, że praca nad nim była dla mnie bardzo emocjonalna (czułem się jakbym znowu włączył stary silnik!!). Jako że wszyscy niecierpliwie czekamy na powrót do siebie, mam szczerą nadzieję, że Wam się spodoba.

 

Published April 06, 2021. Words by Artur Wojtczak.