Electronic Beats Poland

Kobiety przejmą didżejkę w warehouse’owej przestrzeni w Warszawie

INSTYTUT kontynuuje misję promowania utalentowanych kobiet na polskiej scenie - w warehouse'owej przestrzeni na Ordona w Warszawie - kolejne party z cyklu "Techno Jest Kobietą".

Choć zdolnych DJ-ek za konsoletą mamy coraz więcej, wciąż wypada przypominać o ich istotnej roli na naszej scenie. W tym celu powstał kilka lat temu projekt Techno jest Kobietą, na który wpadły promotorki INSTYTUTU – również kobiety.
Iwona Korzybska wspomina, że początki 20-letniej historii Instytutu jako brandu imprezowego nie były łatwe, jeśli chodzi o zabukowanie dziewczyn:
Przez długie lata organizacji imprez nie bukowałyśmy DJ-ek bo ich po prostu nie było. Same, jako organizatorki, czułyśmy się też odosobnione, bo nawet gdy do nas przyjeżdżali artyści na granie na imprezie, przy powitaniu zawsze padało to samo pytanie „to wy dziewczyny robicie tę imprezę?”, a wzrok sugerował  nerwowe poszukiwanie faceta do obgadania poważnych spraw”. Miałam też okazję w życiu między 2001 a 2003 rokiem odwiedzić wiele imprez i festiwali na całym świecie. Spotkałam tylko jedną kobietę-promotora w Holandii i jedną w Japonii.
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Dziś sytuacja jest o wiele lepsza – na scenie mamy sporo niezwykłych projektów muzycznych zawiadywanych przez polskie artystki, które szturmem przejmują polskie i europejskie kluby.
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

3 września niezwykle utalentowane kobiety zabiorą Was w ostatnią wakacyjną podróż w najbardziej ekscytujące zakamarki muzyki elektronicznej.
Wydarzenie odbędzie się w nowootwartym lokalu Ordona 2A , gdzie już zdążyły się odbyć spektakularne rave’y spod znaku Duell i Fort Open Air.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

SCENA GŁÓWNA:
aetha
Angela Cios
Anja Kraft
Bexa
Kasia Gościńska
MELANIA .
Mervh
SCENA INSTYTUT DŹWIĘKU:
Baя
Daria Potter
extra_verty
FRAPs
IVY
Janicka
Nikoletta

Published September 02, 2021. Words by Artur Wojtczak.