Electronic Beats Poland

Kobieca odsłona festiwalu AFreaks

Kobiety przejmą stery tegorocznej edycji festiwalu AFreaks. Miłośnicy kultury afrykańskiej muszą wpaść do stołecznego SPATiFu!

To już druga odsłona muzycznego wydarzenia AFreaks w ramach festiwalu AfryKamera. Tegoroczna AfryKamera odbędzie się pod hasłem AFRICAN GAZE: WOMAN, a jej tematem przewodnim są kobiety, kobieca perspektywa, historie kobiet i o kobietach. Podobnie jak na ekranie, tak i na scenie muzycznej będziemy obcować z artystkami.

AFreaks to przestrzeń będąca zaproszeniem do eksplorowania muzyki elektronicznej na różnych jej poziomach.

W tym roku sceną warszawskiego Klubu SPATiF – partnera AfryKamery – zawładną wyjątkowe brzmienia.

Pierwszy raz w Polsce wystąpi rwandyjska wokalistka, autorka tekstów, aktorka, producentka i didżejka Cheryl Isheja aka Binghi. Poza sceną eksperymentalnej muzyki elektronicznej, Binghi doskonale czuje się na ekranie. W 2021 roku zagrała w filmie „Neptune Frost” w reżyserii Anisii Uzeyman i Saula Williamsa.

W taneczny wir wpędzi doskonale znana polsko-nigeryjska wokalistka, aktorka i artystka multidyscyplinarna, Ifi Ude, która w swój niepowtarzalny sposób łączy elementy polskiej kultury ludowej z muzyką elektroniczną.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

To będzie również druga wizyta – występowała wcześniej na krakowskim festiwalu Unsound – w Polsce brytyjskiej didżejki, wokalistki i kuratorki – Shannen SP.

Zasłynęła dzięki znakomitym występom dla WWW Tokyo, Nyege Nyege i Today NYC oraz miksom dla Discwoman i DJ Maga. To również współautorka kolektywu Nine Nights, którego celem jest promowanie czarnych artystów i twórców muzyki, sztuk wizualnych i performatywnych.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Line up AFreaks domyka wrocławska diggerka i didżejka Kitty Sarcasm, swobodnie rzucająca się w otchłanie grząskich brzmień spod znaku UK Bass czy Ghetto House.

Save the date: 16.12.’23!

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Published November 21, 2023. Words by Redakcja, photos by Marta Baczewska-Ologele.