Electronic Beats Poland

Keinemusik z uzależniająca piosenką i surrealistycznym klipem

Nowe wideo dla Keinemusik wyprodukował Max Siedentopf we współpracy z Akkurat Studios.

Czy kiedykolwiek czułeś to mrowienie, nieposkromioną chęć do kiwania głową, kiedy słuchasz zaraźliwej w swej melodyce  piosenki? Typ bitu, który będziesz powtarzać godzinami, powodując, że wszystkie twoje komórki będą się trząść i drgać? To właśnie przytrafiło się artyście konceptualnemu Maxowi Siedentopfowi, gdy posłuchał ‘Pay To Play’, singla Keinemusik z udziałem Bell Towers, pochodzącego z ich nowego albumu studyjnego, “Send Return.”

To była tylko wskazówka, której nieortodoksyjny umysł twórcy najnowszej kampanii Gucci Vault potrzebował, aby stworzyć nową, niepoważną i genialną koncepcję wideo: “Kręci się wokół entuzjasty gadów, który ma zwierzątko o imieniu “Little Dragon”. Mężczyzna hoduje swoje własne słuchawki. W trakcie piosenki bierze jednego z robaków i wkłada go sobie do ucha. To właśnie wtedy zostaje zainfekowany przez piosenkę, aż w końcu sam powoli zamienia się w robaka” – wyjaśnia w oficjalnym oświadczeniu.

 

Nakręcone w różnych miejscach Berlina, takich jak Schönefeld czy Frankfurter Allee, na taśmie 16 mm, dziwaczne i absurdalnie zabawne postacie Siedentopfa dostrajają się do swojego wewnętrznego robaka i bujają się po mieście, dzięki efektowi skanowania szczelinowego i dużej ilości żelu do włosów Kryolan GF-Qat N Soft. “

Powiedziałbym, że to typowy pomysł “Maxa”, opisuje Rampa z Keinemusik, który spotkał Maxa na wystawie w Berlinie i uderzył go “jego humor i prosty, oczywisty klimat jego prac”.

Jeśli piosenka nie jest wystarczająco chwytliwa, to uderzające wizualizacje teledysku będą cię prześladować przez wiele dni. Odkryjcie go w całości poniżej, wyłącznie na Electronic Beats!

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

An AKKURAT STUDIOS production
Director Max Siedentopf
Director of Photography Igor Smitka
Cast Kai Eikermann
Production AKKURAT Studios GmbH
Producerin Elena Winterer
Executive Producer Rocco Kopecny
Production Manager Oskar Koller
Production Assistant Theodor Bittner Rosser
Steadicam Operator Axel Zschernitz
1st AD Bennet Weidemann
Focus Puller Ondra Kudrna
Gaffer Marcus Lauterbach
Production Designerin Susan Peter
Styling Larissa Bechtold
Hair & Make-Up Aurelia Braga de Matos
Choreography Franka Marlene Foth
Editor Paul O’Reilly
Coloristin Lucia Kovalova
Post Producerin Carola Schimpf

Spread the word.

Published December 17, 2021. Words by Redakcja, photos by Max Siedentopf.