Electronic Beats Poland

Już jest – nowy album SOLOMUNA

Po kilku singlach anonsujących nowy album - mamy premierę "Nobody Is Not Loved " Solomuna.

Po ponad dekadzie od wydania debiutanckiego albumu, tytan muzyki tanecznej Solomun publikuje swój kolejny, długo oczekiwany krążek ‘Nobody Is Not Loved’, który ukazuje się nakładem jego własnej wytwórni NINL.

 

Nagrany z udziałem całej plejady gościnnie współpracujących artystów, ‘Nobody Is Not Loved’ jest albumem, który przypomina DJ-ski set, który na przestrzeni dwunastu utworów stopniowo buduje narrację i wciągającą muzyczną opowieść.

Krążek otwiera ‘Ocean’, melodyjny, house’owy kawałek, który swym gładkim soulowym wokalem wzbogaca nie kto inny jak ikona Hollywood i zdobywca Grammy, gwiazda R&B Jamie Foxx. Singlowi towarzyszy znakomity teledysk, z udziałem Jamiego.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Podobnie energetyczny jest ‘Home’, pierwszy singiel z albumu, opublikowany w październiku zeszłego roku. Mistrz techno wykorzystuje mroczne, plemienne dźwięki i stopniowo buduje wciągający klimat, który sprawia, że nagrania słucha się z pełnym zaangażowaniem. Niezwykła postać brytyjskiej avant-elektroniki  Planningtorock, pojawia się w pełnym emocji, napędzanym syntezatorami ‘Your Love Gives Me Gravity’.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Z kolei ‘The Center Will Not Hold’ to porywające ćwiczenie w budowaniu suspensu i atmosfery, podczas gdy ‘Out Of Focus’, w którym gościnnie słyszymy Zoot Woman, zaraża indie-taneczną chwytliwością.

Druga połowa albumu to znacząca zmiana tempa. ‘Tuk Tuk’ z udziałem drezdeńskiego duetu ÄTNA łączy pompujący house’owy beat z hipnotyzującym wokalem, a zimne, metaliczne linie syntezatorów w ‘Never Sleep Again’ dopasowane do wokalu robota, przenoszą płytę na terytoria post-punku i nowej fali.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Take Control’ i współpraca z kultową wokalistką i poetką nowej fali lat 80-tych Anne Clark, dalej eksploruje postpunkowy teren, podobnie jak uderzające, industrialne werble w ‘Kreatur der Nacht’, z udziałem niemieckiej indie-rockowej grupy Isolation Berlin. Energia poprzednich czterech utworów osiąga swój punkt kulminacyjny w pełnym emocji utworze ‘Wadim’ – melodyjnym techno, z którego Soloumun jest tak dobrze znany. Jeszcze bardziej introspektywny jest “Prospect”,  w którym ponownie pojawiają się członkowie ÄTNA. Bogaty, przejmujący ‘Night Travel’ z robotycznym wokalem wokalisty Editors – Toma Smitha, zamyka album w najwdzięczniejszy możliwy sposób.

Mijającym rok, choć niełatwy, był dla Solomuna bardzo ważny i udany. Muzyk przeciwdziałał spowodowanemu przez Covid kryzysowi na scenie klubowej, uruchamiając swoją nową wytwórnię NINL, wydając wiele uznanych singli i remiksując utwory takich artystów jak Bob Moses, ZHU i Perry Farrell. Urodzony w Bośni i wychowany w Hamburgu twórca, w ostatnich latach stał się jednym z najlepszych artystów elektronicznych na świecie, wielokrotnie wygrywając nagrodę DJ Awards dla “Najlepszego Międzynarodowego DJ-a” i remiksując niezliczoną ilość znanych wykonawców, takich jak Foals, Editors, Lana Del Rey, Paul Kalkbrenner, Jamiroquai, Depeche Mode, Apparat, Jon Hopkins i Leonard Cohen. ‘Nobody Is Not Loved’ to dopiero drugi album w karierze artysty, po wydanym w 2009 roku ‘Dance Baby”. Fani muzyki tanecznej musieli czekać ponad jedenaście lat na nową płytę Solomuna. “Nobody Is Not Loved” udowadnia, że było warto.

Pełna tracklista:

Ocean feat. Jamie Foxx

Home

Your Love Gives Me Gravity feat. Planningtorock

The Center Will Not Hold

Out Of Focus feat. Zoot Woman

Tuk Tuk feat. ÄTNA

Never Sleep Again

Take Control feat. Anne Clark

Kreatur der Nacht feat. Isolation Berlin

Wadim

Prospect feat. ÄTNA

Night Travel feat. Tom Smith

 

 

Published May 28, 2021. Words by Redakcja.