Electronic Beats Poland

Już jest – nowy album PRO8L3M

Najnowszy album duetu PRO8L3M - "Fight Club" już jest! Czy wzbudzi kontrowersje czy zachwyt? Przekonajcie się sami. Premierze towarzyszy teledysk do utworu "A2".

Dziś premiera jednego z  najbardziej wyczekiwanych albumów  “Fight Club” PRO8L3M. Czy po “Art Brut 2” jeden z najgorętszych zespołów polskiej sceny rapowej jeszcze nas zaskoczy?

Ogłaszając tracklistę i prezentując tytułowy singiel, PRO8L3M pokazał, że na tym albumie porzuca wszelkie utarte zasady i przesądy na temat własnej twórczości. Fight Club” to przełomowe  dla zespołu wydawnictwo, na którym duet całkowicie zmienia dotychczasową formułę solowego rapu Oskara i konsekwentnej, samowystarczalnej produkcji muzycznej Steeza. Na tej płycie nie ma zasad. „Fight Club” to mieszanka wybuchowa. Są tu numery każdej maści. Uliczne, bujające, trueschool’owe, reggeaton’owe, szalone i trapowe, drillowe, dramatyczne, przebojowe ale także rapowe ballady.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Liczba gości, albumu „Fight Club” imponuje. To przekrój najciekawszych artystów sceny – od muzyki rozrywkowej, przez alternatywę po mocne osobowości i największe indywidualności sceny rapowej, w zaskakujących połączeniach. Dawid Podsiadło, Pezet, Brodka, Kaz Bałagane, Sokół, Vito Bambino, Paluch, Szpaku, Młody Dron, Wilku, Ero, Kukon, CatchUp – to wokaliści, wokalistki i raperzy odpowiedzialni zarówno za zwrotki, jak i refreny.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Grono producentów, których zespół zaprosił do muzycznej kolaboracji w warstwie brzmieniowej to: Duit, The Returners, Szamz, Luxon, a także turntablista DJ Ben. Takie zestawienie nie mogło zaowocować niczym innym niż najbardziej eksperymentalną dotychczas na wszystkich płaszczyznach płytą PRO8L3M-u.

 

Wczoraj wieczorem został zaprezentowany teledysk do utworu “A2” z gościnnym udziałem Palucha. W roli głównej – Robert Gonera. Ten obraz to survivalowa, przydrożna historia wątpliwej moralności bohatera nakręcona w nietypowy sposób to filmowa interpretacja brudnej historii opowiadanej przez Oskara i Palucha. 

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

“A2” to bezkompromisowy numer, w którym Oskar i Paluch pokazują, że najbrudniejsze wydanie rapu to to, co lubią najbardziej. Ten numer wymagał adekwatnego zobrazowania. Reżyser, Piotrek Matejkowski, który miał już kilkakrotnie okazję współpracować z zespołem tym razem przenosi nas do bardzo typowej, a jednocześnie zaskakującej opowieści. W roli głównej – Robert Gonera.

 

Przypomnijmy, że w lutym PRO8L3M miał w planie zaprezentować „Block Party Mixtape” – wydawnictwo będące ukłonem w stronę fanów, którym pandemia SARS-CoV-2 uniemożliwiła odwiedzenie serii zainicjowanych przez zespół koncertów pod szyldem Block Party w minionym roku.

Od początku swoich założeń miał być pierwszym w dyskografii zespołu projektem, w którym większy udział będą mieli goście – zarówno uczestnicy trasy festiwalowej, jak i artyści, z którymi współpraca stanowi zupełne zaskoczenie. W trakcie pracy nad materiałem koncepcja ewoluowała na tyle, że zespół zdecydował się rozszerzyć projekt do formuły albumowej i przesunąć datę premiery.

Dla fanów, którzy bilety na trasę koncertową Block Party wymienili na preorder nowego wydawnictwa, zespół przygotował wyjątkową, limitowaną edycję oraz zestaw elementów, który ma na celu wynagrodzić brak wydarzenia koncertowego. Edycja dla posiadaczy biletów na Block Party będzie zawierała aż cztery ekskluzywne utwory, które nie będą dostępne w regularnej wersji. Fani, którzy zamówili niezależnie preorder wydawnictwa, mogą spodziewać się z kolei trzech specjalnych utworów.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Published March 30, 2021. Words by Redakcja.