Electronic Beats Poland

Fireground – cudowne włoskie dziecko Tresora

FIREGROUND to duet z Neapolu, który żyje i pracuje kreatywnie w Berlinie. Od razu zainteresowali swoją muzyką legendarny Tresor. Niedawno wyszła ich druga EP-ka w katalogu wytwórni, która obchodzi właśnie 31-lecie istnienia. Miejcie na nich oko!

Daniele i Angela przybyli do Berlina, bo na południu Włoch nie widzieli dla siebie dostatecznej szansy na artystyczny rozwój i przebicie w tak trudnym techno-świecie. Tutaj poznali kilka osób z lokalnej sceny – m.in. managera A&R wytwórni Tresor. Ich muzyka szalenie mu się spodobała i już wkrótce po tym, „Dualism EP” została wydana jako EP, a zarazem część innych cyfrowych wydawnictw świętujących 30. urodziny labelu.

W międzyczasie sporo zaczęło się dziać wokół Fireground: zaczęli grać live acty w Niemczech ( zaliczając oczywiście też HOR) , Hiszpanii czy Polsce – odwiedzając krakowską Szpitalną 1.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Najnowsza EP-ka duetu – „Dreams” to – jak pisze label – orzeźwiający krok w stronę światła. To swoiste wyjście z cienia, mroku, w którym zwykle tkwi stylistyka techno.

W pięciu utworach bowiem, Fireground mieszają dźwięki techno ze słonecznym house, samplami z disco tworząc mieszankę, którą trudno porównać z innymi współczesnymi produkcjami. Filtrującymi pętlami w stylu French Touch i perkusyjnymi rytmami te tracki ożywiłyby dziś każdy klub z muzyką UK Techno z lat 90-tych. Ta płyta to hołd dla brzmień, jakie tworzył Robert Hood czy Jeff Mills.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Wszystkie pięć utworów brzmi znakomicie i stanowi powiew tak potrzebnej na scenie techno świeżości. Mam wrażenie, że Fireground – oprócz ponownego postawienia mostu Berlin-Detroit – dodali też do swej muzyki włoski vibe, czyniąc ją tak wyjątkową.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Fireground już zostali zauważeni na świecie –  w tym w Polsce. Ich numery grają tacy polscy DJ-e jak Truant, Piotr Ho czy  Wulver z kolektywu Krater. A highlightem Instagrama duetu jest z pewnością filmik, gdy podczas trzystutysięcznej parady Rave The Planet, usłyszeli swój track z polskiej ciężarówki, gdy grał właśnie Truant!

https://www.instagram.com/p/Cf_TivwgrRX/

“Dreams EP” ukazała się cyfrowo 8-go lipca, a na wiosnę ’23 planowana jest premiera nowego wydawnictwa – tym razem też na  winylu. Trzymamy kciuki za Fireground – jedno z objawień tego roku!

 

Published August 11, 2022. Words by Artur Wojtczak.