Electronic Beats Poland

Festiwalowy Szczecin: rave, warsztaty proekologiczne i voguing

Szczecin - jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce był zawsze pod silnym wpływem Berlina, jeśli chodzi o kulturę rave. To położone niedaleko granicy polsko-niemieckiej miasto stanie się w maju stolicą elektronicznych brzmień.

Szczecin – najpiękniejsze miasto w północno-zachodniej Polsce, siódme co do wielkości miasto w kraju, położone w pobliżu Morza Bałtyckiego i granicy z Niemcami, jest miejscem, w którym warto się zatrzymać w dniach 13-15 maja, by odwiedzić nowy festiwal muzyczny “Prawie nad morzem!”

Wybierzcie się do Szczecina – zapierającego dech w piersiach zabytkowego miasta w Polsce – zaledwie 150 km od Berlina! Rodzinne miasto ulubionego polskiego duetu eksportowego – Catz ‘N Dogz pokaże Ci, jak można się bawić w duchu kultury rave, a przy tym poszerzać swoją wiedzę na warsztatach z medytacji, jogi czy zero-waste.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

 

Nazwa “Prawie Nad Morzem” – odnosi się to do faktu, że miasto Szczecin jest położone nad dużą zatoką, więc osoby z zewnątrz często myślą, że jest to Morze Bałtyckie. Mieszkańcy są pod wpływem zarówno życia morskiego, jak i swobodnej ekspresji w muzyce, modzie i sztuce, która przyszła do nas z Berlina.

Szczeciński festiwal  to nowa oddolna inicjatywa, mająca na celu promocję muzyki elektronicznej na lokalnej scenie, ale także próba stworzenia ważnego punktu na kulturalnej mapie Polski, który z racji swojego położenia stanie się swoistym hubem pomiędzy Polską, a Niemcami – i dalej.

Prawie nad Morzem 2022 to 3-dniowy festiwal muzyczny, który dostarczy także szereg innych aktywności oraz bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową, począwszy od zajęć jogi, targów less waste (w ekologicznym duchu), zajęć oddechowym, medytacyjnych po szeroką ofertę gastronomiczną i rozbudowane audiowizualne doznania. A wisienką na torcie będą warsztaty voguingu!

W ciągu 3 dni w przestrzeni szczecińskiego klubu Hala Odra wraz z jego przyległościami dowodzenie przejmą największe nazwiska światowej elektroniki jak Adana Twins czy Catz n Dogz, ale także uznane i legendarne nazwiska z krajowej sceny, które ukształtowały gusta muzyczne całych współczesnych pokoleń.

Published April 14, 2022. Words by Artur Wojtczak.