Electronic Beats Poland

Electronic Beats x MISBHV w poetyckiej odsłonie

Telekom Electronic Beats we współpracy z MISBHV wypuszcza kolekcję ubrań, z której 100% dochodu zostanie przeznaczone na UNICEF Polska.

Poezja z I Wojny Światowej przedstawiona w nowoczesny sposób i utrwalona na ubraniach jako sposób na wyrażenie bólu i współczucia w związku z katastrofalną wojną na Ukrainie.

Ciemne barwy i w limitowany nakład – marka odzieżowa MISBHV organizuje pomoc finansową na rzecz dzieci dotkniętych wojną na Ukrainie. Po pierwsze i najważniejsze: 100% dochodu ze sprzedaży tej wyjątkowej kolekcji trafi prosto na rzecz UNICEF. Jest to ważny gest braterstwa i solidarności z naszymi przyjaciółmi zza wschodniej granicy, którzy padli ofiarą wojny. Nie zapominajmy, że MISBHV pomimo gigantycznej popularności na Zachodzie, jest przecież marką, która narodziła się w Polsce. Swoją drogą od 24 lutego, czyli od początku wojny prowadzi kampanię pomocową i przekazuje datki Ukrainie.

Projektant Tomek Wirski tak wypowiada się o wspólnej kolekcji z Telekom Electronic Beats:

Międzynarodowa solidarność jest odczuwalna, nadzieja nie zgaśnie!

 

Ta kolekcja została stworzona poza trendami. To bardzo odważny i wyjątkowy projekt, stworzony żeby pamiętać o tych, którzy zginęli i zachować w pamięci tych, którzy wciąż tu są.

Nasze ubrania są przecież przesiąknięte wspomnieniami i każdy z nas ma takie. Trzymamy w szafach ciuchy, z którymi łączą nas miłe wspomnienia, piękne chwile lub przynoszą nam szczęście. Wszyscy jesteśmy jak dzieci, które łączy magiczna więź z kawałkiem materiału, kocykiem lub zabawką i wiele lat potrafią darzyć te rzeczy wielką miłością. To właśnie podobną miłość do tego, co niedoskonałe, widać wyraźnie w kolekcji MISBHV x TEB. Na tę kolekcję składają się ubrania od zawsze obecne w kulturze ulicznej – sprana czapka z daszkiem, t-shirt ze szwem na zewnątrz oraz postrzępiona bluza z kapturem.

 

Te niedoskonałości oddane graficznie jako płynny cyfrowy świat, mają przypominać nam, że normalność i wolność nawet ze swoimi ograniczeniami są lepsze niż mroczna alternatywa.

Dzisiejsza premiera kolekcji oznacza również 20-lecie istnienia Telekom Electronic Beats i dwie dekady kultury klubowej, którą reprezentujemy.

Streetwearowy zestaw w stylu high-fashion stanowi hołd dla korzeni marki i jej przyjaźni z naszym magazynem. Ubrania z tej kolaboracji mają żywy i ponadczasowy styl, który jest charakterystyczny zarówno dla tego domu mody, jak i bliski kulturze rave.

Współpraca odwołuje się do ponadczasowego związku między brakiem granic i wolnymi ludźmi w Europie, i na świecie. Liczymy, że każda osoba, która wypełni te ubrania sobą i swoim sercem, odda się chociaż na chwile refleksji na temat tego, co to dla niej oznacza wolność, świat bez granic i ustalonych definicji. Zrozumienie tego poetyckiego charakteru mody zależy od każdego z osobna. Nie zamierzamy mówić, co należy, ale jako marki związane z tym projektem uważamy, że jest to wyjątkowy moment solidarności.

Podczas rozmów z Tomkiem, kiedy pracował nad tym projektami, podkreślał ideę “napięcia” jako słowa przewodniego dla tej kolekcji. Napięcia, które aktualnie czuć również w kulturze klubowej Wschodniej Europy.

Typografia na ubraniach “nakłada się, przenika i zderza” z “Kaligramami”, które na wydruku towarzyszą portretowi ukraińskiego fotografa Maxa Dutki, przedstawiającego paryskiego klubowicza.

 

“Gazing inside the unknown should not be a frightening feat

The abyss is alive, pulsating, brimming with possibility and promise

Liberate the undone, the unsaid from the shackles of control

Let the music inhabit you

Surrender to the sounds of the future

Repurpose darkness and apprehension into openness

Let go of the known. Disrupt linearity. The only constant is perpetual flux. Rethink your potency, always. Reinvent your ethos. Remodel your substance. In doing so, find your community.

The present’s ashes are the powerful fuel of tomorrow

Don’t let them go to waste”

Poezja widniejąca na nadruku to treść wiersza Guillaume Apollinaire wydana w 1912 roku. Teksty pisane podczas wojenny zostały początkowo skrytykowane za swoją frywolność i estetyzm, ale później docenione za pionierską wizję surrealistyczną. “Kaligramy” idealnie nadają się, żeby na krótko skupić uwagę i szybko przekazać komunikat, co akurat jest nam dobrze znane w cyfrowym świecie, w którym żyjemy i w którym żyje nasz avatar – Eyedigo stworzony przez Trashymuse.

Tymczasem historię Apollinaire’a, urodzonego we Włoszech polskiego pochodzenia poety, który bronił francuskiego patriotyzmu i stanął w obronie swojej ziemi, można porównać do poetyki tej proukraińskiej kolekcji mody autorstwa innego artysty urodzonego w Polsce.

Po prostu my, niezależnie od narodowości, popieramy obronę Ukrainy “pełną możliwości, jak trudna noc, która patrzy pustym wzrokiem w burzliwą przyszłość.”

MISBHV podobnie jak “Kaligramy”, znajduje światło w ciemności. W projektach do druku wzorów zastosowano farbę świecącą w ciemności. W obecnych czasach zaciemnione kluby stanowią ucieczkę od codziennych wiadomości. Tańczymy w nich i odpoczywamy od natłoku informacji.

Premiera kolekcji odbędzie się dziś (12 maja) w SUPERCONSCIOUS Berlin, przy Torstraße 72. Tym razem w roli DJ-a Tomek Wirski i Raven.

Drop przewidziany jest też w internecie, so stay tuned!

Creditsy kolekcji:

Look 09 as worn by Eyedigo Muse:
MISBHV × Telekom Electronic Beats T-Shirt & Cap
Telekom Electronic Beats Skirt designed by TRASHYMUSE
Prosthetic athletic Heels Alien Weapon 1.0 both designed by Windowsen & digitally created by Polygon Couture

Product photography by Edward Greiner.

Published May 11, 2022. Words by Bella Spratley & Redakcja, photos by Edward Greiner.