Electronic Beats Poland

Dynamic Reflection świętuje 15-lecie działalności i zapowiada 5 EP-ek!

2023 to rok okrągłych jubileuszy dla wielu wytwórni i kolektywów. W gronie tegorocznych świętujących znalazł się również holenderski Dynamic Reflection - label założony przez Paula Boexa i Dave Millera, znanych lepiej jako Abstract Division.

15 lat ich działalności wypełnionej pasją do zapętlonego, rytmicznego techno przyniosło im wydawnictwa m.in. dla Vertical Spectrum, Svaroga, Yana Cooka, Luigiego Tozzi czy duetu Woo York. A jeśli o celebracji mowa, to jedno zbiorcze wydawnictwo to za mało – w przypadku Dynamic Reflection będzie ich aż pięć!

Ten etap muzycznej historii Dynamic Reflection będą świętować w naprawdę wyjątkowy sposób. Seria pięciu EP-ek “Time Crystals” z jednej strony podsumowuje wyrazistą, pełną hipnotycznego brzmienia wizję techno i prezentuje to, co w nim najbardziej intrygujące. Z drugiej – mocno inspiruje się najpiękniejszą siłą na świecie, czyli naturą, a każdy z mini-albumów odpowiada jednemu z żywiołów. Tam, gdzie pulsujące hipnotycznym rytmem techno spotkało się z majestatem otaczającego nas świata, musiało powstać coś niecodziennego i wartego uwagi.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Początkiem sierpnia ukazała się pierwsza z pięciu EP-ek “Time Crystals”, na którą składają się 4 utwory. Mocno inspirowana latami 90. i początkiem 00., “Infinite Oscillation” zabiera słuchaczy w wyraziste, rytmiczne brzmienia i prezentuje współczesną wizję muzyki elektronicznej według holenderskiej wytwórni. Dobór artystów również nie jest przypadkowy: na pierwszej z EP-ek można usłyszeć już uznanych producentów, takich jak Matrixxman i Jeroen Search, oraz wschodzące talenty, Audio Units oraz Hitam.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

EP-ka “Time Crystals: Infinite Oscillation” jest już dostępna na Bandcampie i Soundcloudzie, a pozostałe 4 wydawnictwa sygnowane tym tytułem pojawią się w II połowie roku. Ich tytuły to: Liquid Solids, Quantum Realm, Equilibrium oraz Eye of Agamotto.

https://dynamicreflection.bandcamp.com/album/time-crystals-pt-1-infinite-oscillation-15yrdref001

Published August 10, 2023. Words by Agata Omelańska, photos by arch. Dynamic Reflection.