Electronic Beats Poland

Duet PRO8L3M z dokumentem o współpracy z francuskim grafficiarzem Fuzim

W oczekiwaniu na nową płytę i trasę, duet PRO8L3M podgrzewa atmosferę. 23 listopada w warszawskim melt museum przy placu Powstańców Warszawy 2a otworzy się wystawa PROXL3M EXPERI3NCE poświęcona zespołowi. Wystawa towarzyszy nowej płycie zatytułowanej „PROXL3M” i trasie koncertowej. Dziś poznajemy kolejny element promocyjnej układanki - film o współpracy z Fuzim.

PROXL3M EXPERI3NCE stało się okazją do ponownego spotkania muzyków z Fuzim. Ten francuski artysta i tatuator, znany jest fanom PRO8L3M-u przede wszystkim z ikonicznych okładek do płyt „Art Brut” i „Art Brut 2”.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Pochodzący z Paryża artysta już od niemal 30 lat tworzy jedyne w swoim rodzaju, kreskówkowe, surowe murale, zachwycające odbiorców na całym świecie. Jego prace przyozdabiają ściany m.in. w Barcelonie czy Los Angeles, a tatuaż jego autorstwa nosi Scarlett Johansson.

W partnerstwie z marką Betclic, Fuzi ozdobił jedną z sal wystawy urządzoną w dawnym sejfie bankowym. W swoim charakterystycznym stylu stworzył immersyjną wielkopowierzchniową grafikę pełną detali i drobnych elementów, które otwierają się przed widzem i wciągają go w świat na styku graffiti i paryskiej awangardy.

„Fuzi stworzył okładki do jednych z naszych najważniejszych produkcji i tym samym stał się integralną częścią historii zespołu. Ta wystawa nie mogła się odbyć bez jego udziału.”

komentuje Steez.

Działania PRO8L3Mu i Fuziego udokumentowała Gosia Herman, inna wieloletnia współpracowniczka zespołu, znana z teledysków nakręconych na przestrzeni ostatniej dekady.

Film „FUZI: IGNORANT MASTER I HISTORIA PRO8L3M ART BRUT” powstał we współpracy Betclic Studios z Papaya New Directors.

Obraz pokazuje nie tylko jak powstawała nowa praca artysty w Warszawie. Widzimy w nim również początki działalności Fuziego na przedmieściach Paryża i kulturę grafitti lat 90. a także kulisy nawiązania współpracy czy wyjątkowy koncert, podczas którego Fuzi tatuował publiczność wzorami związanymi z PRO8L3Mem.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

W ramach wystawy będzie można posłuchać nowych utworów Oskara i Steeza, zobaczyć artefakty związane z historią grupy oraz stać się częścią multimedialnych wizualizacji przygotowanych przez MELT IMMERSIVE. Specjalnie na wystawę PROXL3M EXPERI3NCE powstał zapach stworzony przez francuskie studio perfumiarskie Flair. W godzinach otwarcia wystawy funkcjonować będzie sklep, w którym będzie można kupić najnowszy merch.

W regularnej sprzedaży pojawi się on dopiero po zamknięciu wystawy.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Published November 16, 2023. Words by Artur Wojtczak, photos by arch. PRO8L3M.