Electronic Beats Poland

DREAMKAST – polski rap na instrumentalach The Weeknd, Dua Lipy i Cardi B

Lubicie rapowe blendy, łączenie różnych stylistyk, zabawę z podkładami? Polscy Dj-e: Black Belt Greg i Moyes prezentują swój blend-tape „Zawsze Przed".

Dj Moyes, znany z koncertowania z Quebonafide i związany z labelem Alkopoligamia.com oraz  Dj Black Belt Greg przedstawiają się światu jako “DREAMKAST” i prezentują mixtape „Zawsze Przed” zawierający 21 dopieszczonych blendów, w których największe polskie rapowe bangery
zmiksowane zostały ze światowymi hitami muzyki klubowej, popowej, alternatywy i rapu.

Na trackliście znajdziecie m.in.  Bedoesa na instrumentalu z „Don’t Stop” Dua Lipy, schaftera na bicie Andersona Paak czy Wac Toje rapującego do dźwięków „I Like It” Cardi B.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Mixtape to nasze przedstawienie się światu jako duet. To materiał,
na który poświęciliśmy bardzo dużo czasu, bo takie wklejanie wokali
na istniejące podkłady to długie godziny dłubania i aranżowania
całości. Do tego trzeba być jeszcze konsekwentnym i regularnie
pracować, a my jesteśmy DJ-ami….

Projekt DREAMKAST to też ukłon w stronę starej generacji konsol. Poświęciliśmy dużo naszego życia na pokonywanie kolejnych planszy, a ten mixtape pozwala nam wrócić do
tamtych czasów – mówią autorzy.

Debiut DREAMKASTu to rozrywka na wielu poziomach. Conajmniej dwudziestu dwóch, bo tyle planszy ma gra, która jest dodatkiem do mixtape’u.
DJ-e, we współpracy z najzdolniejszym kreatywnym młodego pokolenia – Luke Jascz i programistą Marcelim Mendykiem a.k.a Stefan Głośnik,stworzyli specjalną 8-bitową grę, dostępną na stronie Misja Dreamcast. W grze możecie się wcielić w postaci autorów blendtape’u lub wybrać kogoś z duetu Wac Toja i KrzyKrzysztof. To tych dwóch ostatnich słyszymy i widzimy w klipie do tytułowego singla promującego „Zawsze Przed”. Fabuła  teledysku ściśle nawiązuje do akcji gry.
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Published December 21, 2021. Words by Redakcja.