Electronic Beats Poland

Dobroczynna kompilacja klubowa z okazji 30. edycji WOŚP

Ten projekt dojrzewał rok. I pojawia się jako element największej polskiej aukcji charytatywnej - WOŚP! 24 techno-artystów z Polski i ze świata zostało połączonych w 12 duetów stworzyło 12 utworów - licytujcie album w szlachetnym celu!

Takim działaniom trzeba kibicować! To już kolejny raz, gdy polska kultura klubowa robi coś dobrego – jest aktywna prospołecznie.

Jak stworzone zostało to przedsięwzięcie? Wielu połączonych w pary artystów współpracowało ze sobą po raz pierwszy. Na albumie nie brakuje producenckich debiutów, jak i doświadczonych na tym polu wyjadaczy. Wszyscy i bez wyjątku zgodzili się wziąć udział w projekcie niemalże od razu zabierając się za jego realizację. Cała dwudziestka piątka (OTHK to duet przyp. red.) niezwykle entuzjastycznie podeszła do pomysłu utwierdzając kuratorów projektu w przekonaniu o słuszności dalszej realizacji założeń postawionego z początku planu – “zdążyć ze wszystkim do stycznia, początku WOŚP-owych zbiórek i licytacji.”

Na jedyne takie wydawnictwo w historii polskiej muzyki elektronicznej składają się trzy osobne kompilacje. Każda z nich zawiera cztery utwory stworzone przez wyjątkowe duety producenckie.

Pierwsza – „czerwona” – Gift Of Sight (In The Course Of Time)

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Druga – „niebieska” – Gift Of Vision (As The Time Goes By)

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Trzecia – „biała” – Gift Of Intercession (Time And Time Again)

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

 

Licytacja albumu odbywać się będzie na stronie oficjalnego partnera Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyAllegro.pl. Nie chcąc ograniczać się wyłącznie do rodzimego podwórka album będzie można licytować również w walucie euro.

 

“W przeciwieństwie do innych aukcji-licytacji, ta konkretna będzie wyjątkowa”

Przygotowaliśmy JEDNĄ, JEDYNĄ sztukę albumu. Istny winylowy „Biały kruk”, którego produkcja już nigdy się nie powtórzy. Album, który będzie miał jednego właściciela, jedynego szczęśliwca.

W tym celu przygotowaliśmy wyjątkową okładkę, dedykowaną całości grafikę i biały kolor 12” płyt symbolizujący oczy – element mocno powiązany z motywem przewodnim jubileuszowej, 30. edycji WOŚP, czyli wzrokiem. Tegoroczny finał odbędzie się pod hasłem „Przejrzyj na oczy”, a zbiórka będzie prowadzona pod kątem okulistyki dziecięcej. Tegorocznym celem Jurka Owsiaka i jego nieustraszonej armii jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci w Polsce.”

piszą autorzy inicjatywy – Marcin Pisarski / Internal Observer (właściciel Unknown Timeline) oraz Damian Badziąg (redaktor  współpracujący z Muno.pl i Electronic Beats)

Po zakończonej licytacji poszczególne EP-ki tworzące album będzie można zakupić za sprawą wytwórni Unknown Timeline w formie winylowej i digital. Ich liczba (pojedynczych płyt) będzie mocno ograniczona.

Tracklista:

[UTR007] Gift Of Sight (In The Course Of Time)

Piotr Figiel & Vertical Spectrum – Galimatjas w Krotowyjach
A_GIM & Sept – Tribal Vector
Paranoia (HATELOVE & Violent) – Body Structure
VSK & Michal Jablonski – Salracc

[UTR008] Gift Of Vision (As The Time Goes By)

Krypt & rraph – Hyperborea
PAWEL & Subcode – MK16185
Feral Rite (Abu Zeinah & marek nalikowski) – Mutate
Szmer & We Call It Voight-Kampff – Light To The Sky

[UTR009] Gift Of Intercession (Time And Time Again)

Blazej Malinowski & RTMTS – Have You Ever Considered A Real Freedom?
Raroh & Głós – Just Another Cosmic Singularity
Michał Wolski & Milena Glowacka  Cisza
OTHK & Internal Observer – Northerly Routes

Published January 11, 2022. Words by Artur Wojtczak.