Electronic Beats Poland

Debiutancki Boiler Room Festival Berlin już w listopadzie!

Każdego roku odwiedza najważniejsze i najciekawsze miasta na świecie, do współpracy zaprasza największe lifestyle’owe marki oraz kreuje trendy, goszcząc najbardziej intrygujących artystów.

Na Boiler Room pojawiają się zarówno ci, o których jest już głośno, jak i wschodzące gwiazdy sceny elektronicznej – a tylko kwestią czasu była jego formuła festiwalowa.

W ubiegłym roku debiutowała w Amsterdamie, a w tym – w Berlinie. Już teraz zarezerwujcie sobie czas wolny między 16 a 18 listopada 2023! 

Nie jest to, oczywiście, pierwsza impreza Boiler Room w niemieckiej stolicy. To właśnie to europejskie miasto może pochwalić się najbogatszą historią, jeśli chodzi o obecność popularnego broadcastera imprez z elektroniką – Kotłownia po raz pierwszy pojawiła się w Berlinie w 2011 roku, i od tego czasu gościła aż 170 eventów i 704 artystów. Swoje sety zagrali tam m.in. Objekt, Kassem Mosse, David August, Maceo Plex, Stephan Bodzin, SPFDJ, Apparat, DJ Gigola, Len Faki czy Ben Klock. Berlin jest też drugim pod względem popularności miastem, do którego przyjeżdżają miłośnicy klubowych brzmień, by wziąć udział w Boiler Room – nic w tym dziwnego!

 

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Listopadowy Boiler Room Festival Berlin będzie zatem nowym rozdziałem w historii popularnego broadcastera, a 3 dni (i noce) spędzone w KA34 Belgienhalle w dzielnicy Spandau zapowiadają się naprawdę wyjątkowo.

Wśród pierwszych ogłoszeń artystów znajdują się m.in.

  • LSDXOXO
  • Daria Kolosova
  • Mura Masa
  • George Riley
  • Octave One
  • Obongjayar
  • HorsegiirL
  • Cakes Da Killa

oraz unikalnych formuł b2b: Hudson Mohawke & Nikki Nair czy Azu Tiwaline z Toumba.

Oprócz znanych już artystów usłyszymy także reprezentantów najciekawszych kolektywów z Niemiec – wsparcie lokalnej sceny to jedna z najważniejszych wartości Boiler Room, więc nie zabraknie jej i tym razem.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Co sprawi, że debiutancka edycja Boiler Room Festival Berlin będzie wyjątkowa?

Dzięki kontynuacji współpracy z markami partnerskimi – Absolut, Ballantine’s, Beefeater, Chivas Regal, Havana Club, Jameson i Martell – na terenie wydarzenia stanie 7 scen, na których będzie można nie tylko potańczyć, ale i wziąć udział w panelach dyskusyjnych, wywiadach z artystami, przedstawicielami kolektywów i instytucji kultury, mediami czy aktywistami. O tym, że o środowisku i społeczności muzyki elektronicznej warto rozmawiać, nie trzeba nikogo przekonywać – a zawsze można się zainspirować, dowiedzieć czegoś nowego lub spojrzeć na problematyczną kwestię innym okiem.

Jeśli do tej pory nie mieliście sposobności wziąć udział w Boiler Room, to niech jego festiwalowy debiut w Berlinie będzie dla was okazją. I nawet jeśli na imprezach w niemieckiej stolicy byliście już nie raz, cały experience Kotłowni może być dla was czymś zupełnie nowym.

Łapcie bilety, póki dostępne i doświadczcie tego na własnej skórze! 

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Published September 15, 2023. Words by Agata Omelańska.