Electronic Beats Poland

David Morales z pierwszym od ponad dekady nowym albumem #PREMIERA

Na taką premierę warto było czekać ponad 10 lat! Ikona muzyki house - David Morales wydaje płytę "Life is a Song". Autor wielu klubowych klasyków ( od "Needin' U" po "How Would You Feel" czy "Golden Era" ( z Roisin Murphy) i ceniony remikser ( pracował z całą śmietanką popu - od Madonny po Kylie Minogue i U2) podczas pandemii nagrał nowy materiał. Jak brzmi album? U nas premierowa zapowiedź!

Niewielu DJ-ów może pochwalić się ponad 30-letnią karierą z tyloma epickimi momentami. Tymczasem David Morales to uosobienie prawdziwego ducha muzyki house.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Jest niewątpliwie  jedną z najbardziej cenionych osobowości współczesnej muzyki elektronicznej. Pochodzący z Nowego Jorku Morales był jedną z pierwszych gwiazd DJ-skich, które aktywnie podróżowały po świecie grając w największych klubach: od Ibizy po Paryż. Jego dyskografia to m.in.  gwiazdorskie remiksy dla takich gwiazd jak Mariah Carey, U2, Michael Jackson, Aretha Franklin, Jamiroquai, Madonna, Pet Shop Boys i Whitney Houston. Bez niego nie zaistniałby  globalny fenomen przeniknięcia jakościowej muzyki tanecznej do radia wzbogacając tym mdły mainstream.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Nowy album “Life Is a Song” – PREMIERA 27.01.

“Life Is A Song” to niejako nowy rozdział w  znakomitej karierze Davida Moralesa. Łączy na nim oldschoolowy house z nowoczesną wrażliwością,  zabierając  słuchaczy w dźwiękową podróż przez piętnaście utworów (wyselekcjonowanych z aż 40 nagrań!) , wypełnionych soulfulowym groove’em.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Morales łączy na tej płycie  siły z Blakkat, blondewearingblack, Delta, DJ Rae, Elle Cato, Lea Lorien, Michelle Perera, Mr. V, Toshi i Ultra Naté,a  także  z Babygirl, Joe Robertsem i Tilly.

 

“Life Is A Song” to zbiór muzyki, którą napisałem podczas lockdownu i jest on odzwierciedleniem tego, gdzie muzycznie znajduje się teraz moja głowa. Moje życie osobiste wyraża się poprzez muzykę, a bez podróży i tras po klubach miałem więcej czasu niż kiedykolwiek, aby skupić się na produkcji. W tym okresie, dzięki technologii, pracowałem z kilkoma nowymi artystami. Jest tam wiele wspaniałych dźwięków i tekstur, a ja zdecydowanie ewoluowałem i odkrywałem coś nowego, ale zawsze utrzymywałem  ten tzw. klasyczny groove. Mam nadzieję, że ta płyta może szerzyć pozytywność i radość dla wszystkich, którzy ją słyszą.” – David Morales

 

Na płycie znajdziecie m.in. autorski cover klasyka Donny Summer “I Feel Love” i nową wersję utworu Moralesa z 1993 roku ” In the Ghetto”.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Pełna tracklista:

1. David Morales / Elle Cato – I Feel Love
2. David Morales / Delta / Scott Paynter – Party In De Ghetto

3. David Morales / Michelle Perera – Never Give Up
4. David Morales Feat Mr. V / Scott Paynter / DJ Rae – The Feels
5. David Morales / Joe Roberts – Easy
6. David Morales / DJ Rae – Come Undone
7. David Morales / Blakkat / Paolo Sessa – Can’t Get Enough
8. David Morales Feat. Tilly – No Boundaries
9. David Morales / blondewearingblack – What Can I Do
10. David Morales / Toshi – Hela
11. David Morales / Blakkat / BabyGirl – Come The Moment
12. David Morales / Lea Lorien – Never Looking Back
13. David Morales / Blakkat – Second Chance
14. David Morales / Ultra Naté – I Can Dream
15. David Morales / Michelle Perera – Life Is A Song

Published January 26, 2022. Words by Artur Wojtczak.