Electronic Beats Poland

Klasyk na weekend: David Morales presents The Face – Needin’U

KLASYK:  Needin’ U – David Morales presents The Face

WYTWÓRNIA: Manifesto

ROK: 1998

TŁO HISTORYCZNE:

► David Morales, urodzony Nowojorczyk, żywa legenda muzyki house – autor albumów „The Program”, „2 Worlds Collide” i „Changes” z 2012 roku to jeden z pierwszych tzw. Superstar-DJ’s, którzy wprowadził instytucję klubowego remiksu do świata muzyki pop. Sam rekonstruował piosenki takich gwiazd jak Madonna, Mariah Carey, Celine Dion, Michael Jackson, Pet Shop Boys. Morales to laureat nagrody Grammy i autor uznanych kompilacji z cyklu „Mix The Vibe” i „United DJ’s Of America”.

► Piosenka zawiera sample z nagrania „My First Mistake” Chi-Lites z 1977 roku.

► Teledysk był kręcony na Ibizie i kosztował zaledwie 11.000 GBP.

► Video miało pokazywać ducha imprezowego „Białej wyspy”: kolejki przed klubami, nieskrępowaną seksualność, modę, zachody słońca, ekstatyczne tańce.

► Jedno z najpiękniejszych wspomnień Moralesa wiąże się również z tym nagraniem: „ Najmilej wspominam swoje 40- urodziny, które obchodziłem w  klubie Pacha. Po raz pierwszy zaprosiłem tam swoja mamę i mego 15-letniego syna z przyjaciółmi. Moja matka była tym klimatem oszołomiona. Ze wspomnień pamiętam, że kiedy miałem 12 lat i głośno puszczałem muzykę w swoim pokoju, mama prosiła bym ją ściszył…Kiedy usłyszała, jak puszczam „Needin’ U” 4000 osób zgromadzonym w klubie i dotarła do niej ich euforyczna reakcja, zrozumiała moją pasje do muzyki i moment życia, w jakim się znalazłem”.

► w roku 2001 ukazuje się nowa oficjalna wersja tej piosenki pod tytułem „ Needin U II”: tym razem dodany jest wokal house’owej divy Juliet Roberts.

Published March 31, 2017. Words by Artur Wojtczak.