Electronic Beats Poland

CASIOPEPE: nowa EP i live-act na Jasnej 1

Takie duety bardzo lubimy! Łukasz i Aljoscha to połączenie energii Warszawy i Berlina. W następny weekend - 27.08. - zagrają na żywo na Jasnej 1 - w kilka tygodniu po premierze nowej EP-ki w labelu Eltrona - Dom Trojga.

Casiopepe  to dwóch doświadczonych producentów i  jednocześnie dobrych przyjaciół, pracujących pomiędzy Warszawą a Berlinem. Łukasz Seliga (SLG) i  Aljoscha Babel wspólnie tworzą  taneczne utwory, w których wybrzmiewają echa wielu gatunków: od disco po trance i acid-house.

Po debiutanckiej EP-ce “Floofy” pojawiła się najnowsza płyta o tytule… “Casiopepe”. Wydawcą jest DJ i szef  labelu Dom Trojga – ELTRON.

To wydawnictwo miało się ukazać już rok temu, jednak zawirowania na świecie, brak imprez, problemy dystrybucyjne sprawiły, że płyta miała swoją premierę 23-go lipca 2021.

Znajdziecie na niej 3 znakomite utwory, w których muzyka house zostaje pozytywnie “przybrudzona”  elementami  synthwave’owymi.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

“Acid e Pepe” zaczyna się jak produkcja Bobby’ego Orlando w stylu Hi-NRG, by potem nabrać cech rasowego acidowego bangera, podanego ponownie w chropowatej, pokrytej kurzem formie niczym z kompilacji Acid Traxx.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

 

Całość wieńczy track  “Postcard”, będący taneczną pocztówką nadaną przez duet w  latach 80. z terminem dostarczenia 2021.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Jak brzmi dotychczas nagrany materiał Casiopepe przekonacie się już  w następny piątek  -usłyszycie ich bowiem w formule live-actowej na Jasnej 1.

 

Published August 19, 2021. Words by Artur Wojtczak.