Electronic Beats Poland

CARBON Silesia Festival last call

CARBON Silesia Festival – doskonała propozycja na rozpoczęcie letniego sezonu festiwalowego.

CARBON Silesia Festival odbędzie się w dniach 23 i 24 czerwca 2023 roku w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu.

To miejsce, w którym wysmakowane brzmienia elektroniki połączą się z postindustrialnym klimatem starej kopalni.

W festiwalowym line-upie znajdziemy przekrój artystów mogących poruszyć do tańca nawet najbardziej wybrednych festiwalowiczów.

Jednym z głównych występów będzie live austriackiej grupy HVOB z pełnym koncertowym składem.
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Równie ciekawie zapowiada się występ Boys Noize. To pochodzący z Niemiec DJ i producent, m.in. zdobywca nagrody Grammy. Uwielbiany i szanowany na świecie.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

 

Bardzo tanecznego setu możemy spodziewać się ze stromy Erola Alkana, producenta i DJ-a z Londynu. Tuż po nim wystąpi gwiazda jego wytwórni Phantasy Sound – Brazylijka Terr.

Iście koncertowego szyku nada na pewno występ Lindstrøma, Norwega grającego live acty na swoich analogowych syntezatorach.

Na scenie zobaczymy również HOSH – gwiazdę niemieckiej wytwórni Diynamic i współautora hitu „Midnight (The Hanging Tree)”. Izraelski duet Red Axes już kolejny raz zawita na Górny Śląsk i jak zawsze porwie publiczność do tańca. Fanom melodic house i techno zdecydowanie przypadnie do gustu set Włocha Undercatta. Z kolei Johannes Albert DJ z Berlina, pokaże czym jest muzyczny eklektyzm i wszechstronność.

Dla fanów drum and bassu na festiwalu zagra angielski producent i DJ – Break. Podczas występu wspierać go będzie MC Rage. Dużym wydarzeniem będzie też występ DRS, który stanie na scenie będzie miksować płyty wspólnie z DJ-em DOGGEREM. Zobaczymy również Michal Zietara, a polską scenę reprezentować będą m.in. RYSY, Kamp!, Bokka, Niemoc i czołówka polskich DJ-ów.

 

CARBON Silesia Festival 2023 to dwa dni, trzy sceny muzyczne i ponad 40 wykonawców

Na festiwalu znajdziemy także food market, oferujący szeroki wybór jedzenia. W strefie chill czekają na nas dodatkowe, dzienne aktywności dla wszystkich tych, którzy na festiwalach poszukują czegoś więcej niż tylko szalonego tańca pod sceną. W tym duchu powstała inicjatywa CARBON by Day, czyli dzienna impreza i możliwość darmowego zwiedzania muzeum dla uczestników festiwalu.

Muzeum w Sztolni Królowa Luiza znajduje się na liście najciekawszych i najważniejszych muzealnych obiektów górniczych w Polsce. Na szczególną uwadze zasługuje CARBON Academy – czyli warsztaty i panele poświęcone dj-owaniu. Polecamy rónież CARBON Art Zone – wystawę prac młodych artystów.

Czy nie brzmi to jak idealny plan na weekendowy wypad?

NIESPODZIANKA OD T-MOBILE ELECTRONIC BEATS

W sobotę na pierwszych 500 festiwalowiczów będzie czekał drop naszego imprezowego niezbędnika! Znajdziecie w nim wszystko co potrzebne podczas letnich wydarzeń – bidon, który napełnicie dystrybuowaną na festiwalu wodą, stopery do uszu gdyby było Wam już za głośno, czy matę na której wygodnie usiądziecie w pięknym zakątku Sztolni Królowa Luiza.

 

Ostatnia pula biletów ‘LAST CALL’ znajduje się w sprzedaży, a więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia: https://carbonfestival.pl/

Published June 21, 2023. Words by Redakcja, photos by Łukasz Nowak & Radosław Kazimierczak.