Electronic Beats Poland

Berliński KEYI Magazine po raz pierwszy na Jasnej 1!

Berliński KEYI Magazine łączy swoje siły ze stołecznym klubem Jasna 1 i zaprasza na pierwszy wspólny event. Już 23 września w samym centrum Warszawy pojawią się reprezentanci różnych odcieni muzyki elektronicznej z wielu stron świata - headlinerką imprezy będzie rezydentka Tresora i właścicielka wytwórni Dame-Music, Bloody Mary. Wraz z nią za dj’ką pojawią się Shakti, DD, Pitti Schmitti oraz założyciele magazynu, Berlin Bunny i Eyes Dice.

KEYI Magazine to niezależny magazyn z Berlina, skupiający się wokół muzyki elektronicznej, sztuki i mody. Jego misją jest promowanie nowych oraz znanych już artystów i artystek – i choć inspiracje czerpie z całego świata, najwięcej znajduje ich w Europie i Azji. Dwa kontynenty i dwa diametralnie różne rynki, a jednocześnie intrygująco wiele wspólnego, gdy mówi się językiem pasji do muzyki elektronicznej: w KEYI Magazine gościli już tacy artyści, jak Kittin & The Hacker, Dave Clarke, Manni Dee, Dax J, Boys Noize, Helena Hauff, 999999999 czy Massimiliano Pagliara. Oprócz szerzenia muzyki i kultury, magazyn mocno angażuje się w uczynienie świata lepszym miejscem – wspiera świadome, tolerancyjne i pro-ekologiczne postawy oraz zapobiega nadmiernego konsumpcjonizmowi.

Acid, techno, electro, EBM, wave, IDM, synth – to tylko niektóre gatunki, które 23 września zabrzmią na Jasnej. Tej nocy w jednym z najpopularniejszych warszawskich lokali pojawią się wyjątkowi goście, którzy zabiorą miłośników elektroniki w magiczną podróż. I choć temperatury wciąż mamy wakacyjne, rozpoczęcie jesiennego sezonu na imprezy klubowe będzie można rozpocząć właśnie teraz!

Bloody Mary to znana na całym świecie i rozpoznawalna producentka, dj’ka i live-act’erka; jest właścicielką wytwórni Dame-Music i rezydentką legendarnego berlińskiego klubu Tresor. Na scenie elektronicznej obecna jest od ponad dekady, swoje nagrania wydawała m.in. w Ovum, Missile, Gegen czy U-TRAX, a jej pełne pasji podejście do muzyki zaprowadziło ją w niezwykłe miejsca na całym świecie. Jak w życiu, tak i za dj-ką – jej energia idzie w parze z doskonałą selekcją i pulsującym rytmem.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Berlin Bunny jest współzałożycielką KEYI Magazine – pochodzi z Polski, ale mieszka i pracuje w Berlinie. Jej projekt skupia się na didżejowaniu oraz produkcji muzyki, a styl wyróżnia się mocnymi inspiracjami pochodzącymi z punka, industrialu i muzyki alternatywnej (choć wciąż bardzo tanecznej). W swoich setach mocno inspiruje się brzmieniem Berlina lat 80. i 90.: łączy współczesne techno z retro electro / synth wave, wplata do nich new wave, EBM czy post punk. Na swoim koncie ma również EP-kę “Maneki Neko” dla hiszpańskiej wytwórni I-Traxxx oraz remixy wydane na kompilacji Still Distant Records.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Pochodząca z Seulu Shakti – dj’ka i założycielka Hämmern – z pewnością jest wam znana ze swojego zdecydowanego, rave’owego stylu i energetycznych utworów. Jej sety są pełne mocnych, industrialnych kawałków, które łączy z psychodelicznymi elementami EBM, acid czy wokalami. Dzięki takiemu połączeniu na parkiecie z pewnością nie zabraknie doskonałej energii – tańce do wczesnych porannych godzin gwarantowane.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Eyes Dice jest fotografikiem, DJ-em, dziennikarzem muzycznym i współzałożycielem KEYI Magazine oraz wytwórni Dark Disco. Również pochodzi z Polski, ale mieszka w Berlinie – choć 5 lat swojego życia spędził w Azji i w tym czasie grał m.in. w Pekinie, Bangkoku czy Shenzhen. Podróżował również po Ameryce Południowej, odwiedzając Chile, Peru, Kostarykę czy Kolumbię; na swoim koncie ma także występy w berlińskich klubach, takich jak: Sameheads, Kantine am Berghain, Urban Spree czy Kitkat.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

 

Stołeczną Jasną będzie reprezentować Pitti Schmitti: rezydent klubu, promotor i ½ duetu K.O.D. (Komitet Obrony Disco), który tworzy wraz z Kovvalsky’m. Od ponad 10 lat jest aktywnym uczestnikiem branży klubowej, grywał zarówno w klubach, jak i na dużych festiwalach, a w trakcie swoich muzycznych podróży grywał m.in. w Berlinie, Paryżu, Pradze, Tel Avivie i wielu innych miastach.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

 

 

Line-up wydarzenia zamyka DD – artystka, projektantka i DJ-ka. W przeszłości należała do kolektywu narocz13, dziś jest rezydentką warszawskiego K-Bar Powiśle i współtworzy audiowizualny projekt Salto Mortale. Jej sety są euforycznym mixem electro, breakbeatu, house’u z italo i nu-disco, ale nie oprze się również nieco futurystycznym, a nieco nostalgicznym brzmieniom.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Sprawdźcie szczegóły wydarzenia  i koniecznie spędźcie tę noc na Jasnej!

Published September 20, 2023. Words by Agata Omelańska.