Electronic Beats Poland

Belgijska gwiazda techno zdobywa najwięcej głosów na DJ Mag Alternative 100

Pochodząca z Belgii Charlotte de Witte jest w tej chwili najlepiej sprzedającą się gwiazdą techno.

Jako zwyciężczyni listy Top 100 DJ’ów Beatport x DJ Mag Alternative wyprzedziła dwukrotnego mistrza Carla Coxa.

Pomimo ogólnoświatowego lockdown’u młodziutka Charlotte odniosła w tym roku ogromny sukces. W lutym w należącym do Lena Faki labelu Figure wydała EP “Vision”, w kwietniu znakomity remix Jerome’a Isma-Ae “Hold That Sucker Down”, a w czerwcu kolejną EP-kę “Return to Nowhere” w swojej własnej wytwórni KNTXT.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Kolejne ważne miejsca na liście zajęli:

W ramach wyjaśnienia metodologii tworzenia podsumowania – roczna lista powstaje z połączenia głosów w plebiscycie Top 100 DJ Mag z danymi sprzedażowymi Beatport w kategoriach house i techno.

Inne godne uwagi zmiany w stosunku do zeszłorocznych wyników to Green Velvet, który zastąpił Richiego Hawtina jako najlepiej sprzedającego się DJ’a z Ameryki Północnej i zajął szóste miejsce; ANNA, która zastąpiła Ricardo Villalobosa jako najlepszego alternatywnego DJ’a z Ameryki Południowej. Deborah de Luca, awansowała o 31 miejsc na liście alternatywnej na miejsce 14 i tym samym dołącza do garstki innych DJ-ów, którzy wspięli się w tym roku na bardziej znaczące miejsca na liście. Poza De Lucą awansowali Martinez Brothers (wzrost o 31 miejsc), Meduza (na nr 22), Honey Dijon (na nr 23), Maya Jane Coles (wzrost o 23 do nr 25) i Nicole Moudaber (wzrost o 15 miejsc do nr 26).

Tu znajdzeicie pełną listę Alternative Top 100 DJ-ów na DJ Mag.

 

Published November 10, 2020.