Electronic Beats Poland

An On Bast i Deeplomatik na wspólnej płycie

Mało kto się tego spodziewał! Dwie czołowe postaci polskiej sceny tanecznej - An On Bast i Deeplomatik łączą siły na wspólnej EP-ce "Owl Talks".

190-te wydanie w labelu SpekuLLa Records to wyjątkowa pozycja – wspólna EP-ka utytułowanych artystów:  Deeplomatik oraz An On Bast.

Seb Skalski aka Deeplomatik to bardzo znany na polskiej i światowej scenie DJ i producent – nagrywa dla takich labeli jak Purple Music, King Street czy Salted Music. Jego muzyczne aliasy pozwalają umieszczać kolejne produkcje nie tylko w zakładce house, ale i techno czy dub.

An On Bast – wybitna producentka, która potrafi zaczarować swe analogowe maszyny, ujęła swym talentem Carla Coxa, dla którego to wytwórni nagrała album ” I Create As I Speak”.

Pomysł na wspólną produkcję Ania Suda i Seb Skalski omawiali  już od dawna widując sie przy okazji rożnych wywiadów i warsztatów dla Red Bull Music Academy, której są absolwentami.

Warsztaty RBMA dały nam poczucie dodatkowego pola zaufania, rozumienia się, czucia pasji po drugiej stronie i niesamowitej kreatywnej energii, pierwiastka “zawsze-gotowości” do tworzenia. To chyba łączy wszystkich absolwentów niezależnie od tego, kiedy w ciągu 20 lat działania RBMA się w niej uczestniczyło

Sebastian nadal czuje i wspomina ducha i vibe RBMA  – wtedy będąc jeszcze młodym 20 letnim DJ-em  nabrał bardzo dużo doświadczeń i inspiracji oaz  kontaktów z których wiele przerodziło się w przyjaźń i współpracę muzyczną w przyszłości.

EP-ka, jaka się właśnie ukazuje, jest efektem dłuższej pracy pomiędzy tą dwójką producentów. Praca odbywała się  online, polegała na  wymienianiu się  się plikami, projektami, nagraniami. Z racji odległości Wrocław – Warszawa sporo pomysłów przegadane było nocami przez  telefon. Najwyraźniej stąd pochodzi właśnie tytuł “Owls Talks”!

Natomiast Deeplomatik dodaje: “W jednym z utworów , w plikach doszukałem się tych “śmiesznych dźwięków” które Ania wygenerowała z swoich instrumentów, przypominających coś na podobieństwo odgłosów sów i wykorzystałem je” 

 

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Zarówno An On Bast jak i Deeplomatik mają teraz świetną passę, zdobywając uznanie na świecie.

Takie uznanie daje nam energię i motywację do dalszej twórczości. W muzyce i produkcji studyjnej można się uczyć i rozwijać całe życie , to długa droga. Zanim doszło do tego że moje utwory są supportowane przez zagranicznych top artystów, przewinęło się też wiele wydań bez większego echa i feedbacku – to była mozolna praca która nie przynosiła większego rezultatu i rozgłosu, a jednak z perspektywy czasu gdzie to zapracowało na przyszłość.

wspomina Deeplomatik.

 

An on Bast, która już latem zadebiutuje na Ibizie na imprezie Carla Coxa, na której wystąpi m.in. obok Laurenta Garniera, tak mówi o swoim muzycznym rozwoju:

Zależy jak się jest w tej muzycznej przygodzie – ja wolę być w drodze, na której zdarzają się przepiękne i niesamowite doświadczenia, które generują emocje, które z kolei mnie tworzą, a ja dalej oddaję je w muzyce. Ostatnio rzeczywiście mnóstwo cudownych przystanków przeżywam. Każdy cieszy, buduje, motywuje.

An On Bast pracuje obecnie nad drugim albumem dla Awesome Soundwave Carla Coxa.

Deeplomatik tymczasem pracuje teraz nad nowym wydawnictwem dla  Phoenix Music – będzie to utwór nagrany z divą house Carlą Prather z Chicago –  “Closer than Close” to cover starego klasyka house z lat 90-tych autorstwa Rosin Gaines. Przygotowuje też remiksy dla  dla artystów takich jak MR. V i  Roland Clark (label King Street Sound). A wkrótce 200. wydanie katalogowego SpekuLLa!

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

 

 

Published June 09, 2022. Words by Artur Wojtczak.