Electronic Beats Poland

Amsterdam Dance Event (ADE) – największy z największych!

W październiku oczy branży muzyki elektronicznej spoglądają tylko w jednym kierunku: w stronę Amsterdamu. Holenderska stolica nie bez przyczyny nazywana jest “najfajniejszym miastem w Europie”, a jeśli spojrzeć na jej rolę w historii kultury klubowej, nikt nie ma wątpliwości. Wszystkie drogi prowadzą na Amsterdam Dance Event (ADE) - czyli jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych muzyce elektronicznej na świecie - a jego tegoroczny program robi ogromne wrażenie!

Nie tylko samym line-up’em, ale i planem konferencji, wykładów, warsztatów, paneli dyskusyjnych… Słowem: trzeba tam być, będziemy i my!

19-23 października 2022 do stolicy Holandii wybiera się praktycznie cała branża elektroniczna, nie zabraknie również naszej reprezentantki – Agaty Omelańskiej, która będzie dla was relacjonować cały przebieg Amsterdam Dance Event na naszym Instagramie i nie tylko.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Amsterdam Dance Event – branżowe top of the top

Od lat ADE cieszy się opinią wydarzenia jedynego w swoim rodzaju – formuła łącząca konferencję z festiwalem sprawdza się doskonale i potwierdza, że muzykę traktuje się jak pełnoprawny biznes. 5 dni października to dla Amsterdamu wyjątkowy czas, w którym wszystko kręci się wokół szeroko pojętej elektroniki – i żaden, absolutnie żaden jej gatunek nie jest pominięty. Minimal, house, trance, tech-house, hardcore, EDM czy trap: każdy z nich ma swoje miejsce, dzięki czemu muzyka naprawdę łączy swoich odbiorców.

 

Co czeka nas w tym roku? Będzie jeszcze więcej wykładów, spotkań, wywiadów, dj-skich setów z najwyższej półki – słowem: wszystko, co najważniejsze w branży muzyki elektronicznej, zebrane i skondensowane w najlepszej postaci. Nie ma wymówki, by się tam nie pojawić: jeśli kochacie techno (lub inne gatunki) całym swoim sercem, koniecznie kupujcie bilety. Za dnia będziecie mogli poznać branżę klubową od środka, posłuchać inspirujących wywiadów z artystami lub wziąć udział w warsztatach produkcji muzycznej. A w nocy… sami wiecie najlepiej!, dajcie się ponieść rytmowi, odwiedźcie najciekawsze miejsca w Amsterdamie i odkryjcie wszystkie oblicza elektroniki. Cała Holandia słynie z wyjątkowej kultury klubowej, ale to właśnie w jej stolicy fani bawią się najlepiej!

 

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Wszystkie oblicza muzyki elektronicznej

Zajrzyjmy do line-up’u ADE – a w tym roku dziać się będzie naprawdę dużo, więc notesy w dłoń! Bez względu na to, który gatunek elektroniki jest wam najbliższy, jedno jest pewne: będziecie tańczyć długo, intensywnie i do samego wschodu słońca. Program muzyczny festiwalu obejmuje występy takich artystów, jak Helena Hauff, Nastia, Octo Octa & Eris Drew, Ellen Allien, 999999999, Ben Klock, Amelie Lens, Anastasia Kristensen,  Daria Kolosova, Deniro, DJ Seinfeld czy FJAAK. Miłośnicy brzmień trance z pewnością znajdą coś dla siebie wśród setów Armina van Buurena, Jody’ego Wisternoffa czy Paula van Dyk’a, a po nowszą odsłonę tego gatunku – u Mama Snake lub Indiry Paganotto. Drum & bass będą godnie reprezentować m.in. Camo & Crooked, Hybrid Minds i Metric. A coś dla fanów EDM? Bardzo proszę: dla nich wisienką na festiwalowym torcie będą Afrojack, Martin Garrix czy Tiesto.

 

Ogromna różnorodność artystów – naprawdę trudny wybór.

Mimo wszystko warto dobrze przygotować się do wyjazdu na ADE, by doświadczyć jak najwięcej z tego wyjątkowego wydarzenia. I choć nie można się sklonować, by tańczyć na dwóch parkietach jednocześnie… zawsze można spróbować!

 

Zdolności bilokacji przydadzą się również podczas odwiedzania muzeów, wystaw i instalacji artystycznych; warsztatów z najważniejszymi producentami w branży, paneli dyskusyjnych z inspirującymi muzykami, promotorami czy właścicielami wytwórni lub kolektywów. Jak skorzystać ze wszystkich atrakcji, które oferuje ADE? Chyba nie ma na to magicznego klucza, ale czasem warto po prostu dać się ponieść pulsującemu rytmowi, cieszyć się chwilami spędzonymi na parkiecie i chłonąć atmosferę Amsterdamu w 100%. Każdy znajdzie w tym mieście coś dla siebie, a rozbrzmiewająca na jego każdym rogu elektronika wskaże właściwą drogę na dancefloor.

ADE, do zobaczenia za kilka chwil i spodziewajcie się naszych live.

Published October 10, 2022. Photos by .