Electronic Beats Poland

Abstract Division: “Midnight Ensemble” koncept albumem roku?

Duet Abstract Division działa wspólnie na scenie techno od 10 lat. Właśnie wydali...debiutancki album. I to jaki!

Abstract Division to duet  Paula Boexa i Dave’a Millera, holenderskich DJ-ów i producentów. Oprócz prowadzenia swojej wytwórni Dynamic Reflection i jej sublabelu The Nursery, są też ż gospodarzami serii własnych  imprez DECODE.

AD znani są z grania i produkowania pulsującego i hipnotycznego techno, a grywali  wielokrotnie w renomowanych klubach takich jak Berghain, Tresor, Shelter, KHIDI i w ponad 25 krajach.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Ci, którzy śledzą losy duetu od początków ich wspólnego grania ( i znają ich występy w Polsce – m.in. w Sfinksie czy na INSTYTUCIE) , wiedzą, że trudno jest zdefiniować ich styl, gdyż wykracza poza techno czy nawet muzykę elektroniczną – jest ciągle ewoluujący i zawsze zależy od pory dnia lub nocy.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

23.09. będzie mieć miejsce premiera pierwszej płyty długogrającej Abstract Division “Midnight Ensemble”. Po dziesięciu latach wspólnej aktywności muzycznej – podczas pandemii – Dave i Paul usiedli w studio i nagrali znakomity koncept-album, który wysłuchacie z wypiekami na twarzy od początku do końca. Ta płyta to podróż. Let’s take a trip!

Ten debiutancki LP można  interpretować jako “odę do nocnego życia”, reminiscencję wszystkiego, co dzieje się między zmierzchem a świtem, uchwycone i skompresowane w trakcie jednej godziny muzyki. Godziny, w której tak delikatnie odmierzają czas zmienne stylistyki i tempa.

 

Płyta rozpoczyna się kojącym, nastrojowym ambientowym numerem, o wszystko mówiącym tytule “Empty Floor”, po którym następują tracki z rasowym Detroit- i Dub -Techno. Odważne brzmienia electro przerywają na moment rytmikę  “four to the floor”, po której następują kolejne skonstruowane do klubu utwory.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Ostatnie minuty to eksperymentalne breaki, a także peaktime’owy banger “Graveyard Shift” , który wyciągnie z was resztki energii i piękne outro “Solar Return”, które kończy naszą nocną podróż.

 Nie ma tu otwartych zakończeń. Koniec płyty nie sprawi, że zechcesz pozostać w ciemności na zawsze. Raczej sprawi, że znowu pragniesz  zamknąć oczy po raz ostatni, zanim wyjdziesz na zewnątrz, by zobaczyć, jak słońce znów wschodzi, zanim wrócisz do domu, przytłoczony i zadowolony.

piszą ABSTRACT DIVISION.

Siła płyty tkwi w jej “totalnym koncepcie” – następujące po sobie utwory tworzą logiczną całość ( łącznie z tytułami) i  słucha się jej jak opowieści. Ta opowieść była tym trudniejsza do skonstruowania, że przecież muzyka, z jakiej jest utkana, jest instrumentalna. “Midnight Ensemble” możecie posłuchać w domu, zagłębić się w dźwięki, by potem natychmiast zatęsknić za usłyszeniem tej muzyki ( łącznie z ambientowym intro!) z dobrego soundsystemu w klubie.       

Pierwszy album Abstract Division to płyta, która już zbiera świetne recenzje oraz bardzo dobre noty ze świata klubowego – wspierają ją tacy artyści jak The Advent, Ben Sims, Bas Mooy, Peter Van Hoesen, DVS1, Ben Klock czy Svarog.

 

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Published September 07, 2022. Words by Artur Wojtczak.