Electronic Beats Poland

Ravekjavík – festiwalowy rave i sztuka w Łodzi

Łódź ma długą i piękną tradycję rave'owania. Bardzo miło, że ta właśnie tradycja jest wciąż kontynuowana i scena Eudezet ma swoich bohaterów, nowe miejsca i imprezy. 3-go czerwca po raz siódmy startuje mini-festiwal Ravekjavik i jest to impreza na której po prostu musicie być!

  • Ravekjavík (RVVK) to niezależny, polsko-islandzki alians kulturalny. Od 2017 roku w industrialnych przestrzeniach łódzkich fabryk społeczność ludzi o otwartych umysłach spotyka się by odkrywać nowe obszary muzyki i sztuki. W 2023 roku promotorzy “proklamują powstanie Wolnego Miasta Ravekjavík.”

Ravekjavík to festiwal zarówno muzyki elektronicznej jak i sztuk wizualnych – unikatowy miks: pofabrycznego dziedzictwa Łodzi, nowych technologii, sztuk wizualnych oraz pokojowego współistnienia opartego na zrozumieniu i wzajemnym poznawaniu się poprzez sztukę. Festiwal rejwitalizuje Łódź, która w latach 90. była  określana klubową stolicą Polski.

Wolne Miasto Ravekjavík”. To miasto, w którym panują wolność, równość i elektroniczność, a ciekawe doświadczenia, nowe znajomości i pozytywne interakcje są wpisane w Konstytucję

 

 

Ravekjavík to impreza reprezentująca kulturę niezależną.

 

 

W tym roku na wszystkich czeka scena dzienna Radia Kapitał,  targi sztuki studenckiej, na której będzie można kupić twórczość od młodych, obiecujących artystów, debata o używkach współtworzona z Uniwersytetem Łódzkim ( wśród prelegentów Maciej Lorenc) , wernisaż wystawy 13 topowych artystów i artystek łódzkiej ASP oraz koncert muzyki eksperymentalnej zespołu Elektroniczny Pastuch (Akademia Muzyczna w Łodzi & Iceland Music Export).

Wpadajcie do (miasta) Łodzi już 3-go czerwca!

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Muzyka na festiwalu będzie bardzo różnorodna.  Podczas tej edycji rozrywkę na parkiecie  zapewnią m.in.: islandzki mistrz elektroniki Bjarki (techno, experimental), rodzima Wixapolonia (czyli szybcy i wściekli), Badsista z Brazylii (trance, baile, Rio funk), niemiecki wyjadacz Marc Acardipane (hardstyle, hard dance) czy reprezentacja polskiego i isladzkiego drum & bass – Bambi Uzi i Agzilla.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Published May 25, 2023. Words by Artur Wojtczak, photos by arch. organizatora.