Electronic Beats Poland

4 (a w sumie to 6) najlepszych gier LEGO w historii

69. Tyle powstało gier sygnowanych nazwą jednej z największych firm na świecie – LEGO. Tytuły te były dostępne na GamCubie, Linuxie, PlayStation, Xboxie na waszych pctach z Windowsem, na waszych telefonach z Androidem, na Nintendo Switch i na GameBoyu Color. Od kiedy Lego Fun to Build  miało swoją premierę na Sega Pico (taka konsola edukacyjna dla dzieci) w 1995 LEGO zdołało wydać bardzo dużo gier, wśród których znalazły się prawdziwe growe arcydzieła. I chociaż wszyscy już znamy sposób na komputerowe historie twórców z Travellers Tale (firmy, który produkuje wszystkie tytuły z “LEGO” w nazwie) to nadal jaramy się jak małe dzieci, gdy kolejna gra ma premierę. A że wczoraj “LEGO Przygoda 2 Gra Wideo” w końcu trafiła do sklepów to chyba idealny moment, aby wspomnieć nasze ulubione tytuły sprzed lat.

LEGO HARRY POTTER Collection

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Kolekcja miała swoją premierę w 2016 roku i składała się z dwóch gier. I minęło od premiery prawie trzy lata, a my nadal gramy w Harry’ego i w ogóle nie czujemy w stylu. Chociaż pierwsza część (skupiająca się na latach 1-4) ma trochę problemów, jeśli chodzi o sterowanie (zwłaszcza jeśli wracasz do niej po latach “5-7”) to nadal HP jest według nas najlepszą licencyjną grą, jaka kiedykolwiek wypuściło Lego. Świetny klimat, genialna muzyka i oczywiście jedna z najbardziej ekscytujących historii w świecie popularnej literatury, na której się wychowaliśmy. A teraz, na której wychowujemy nasze dzieci.

LEGO DC SUPER ZŁOCZYŃCY

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Wydana w październiku zeszłego roku gra naprawdę nas zachwyca. Po pierwsze nic tak nie ekscytuje, jak możliwość wcielenia się w złoli. A jak to w wypadku tych złoli jest miliard i jeszcze trochę. Od najbardziej znanych jak Lex Luthor czy Joker po Kapitana Bumeranga, czy Livewire. Dodatkowo po przejściu głównej historii możemy odblokować Lobo, którego kochamy z całego serca od nastoletniości i który zasługuje na film o nie gorszej jakości niż Deadpool.

 

LEGO STAR WARS THE COMPLETE SAGA

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Podobnie jak w wypadku “Harry Pottera” na ten tytuł składają się dwie wcześniejsze gry. “The Video Game” i “The Original Trilogy”. Właśnie te dwa tytuł zmieniły całkiem świat gier spod znaku duńskiego molocha zabawkowego. Moment, w którym Traveller’s Tale przekonało swoich szefów do tworzenia gier opartych na legendarnych historiach znanych ze świata kina zrobił z LEGO giganta konsolowego, ponieważ tysiące dzieciaków garnęło się, aby poznać lepiej historię Luke’a i Lei, a dorośli z radością odkrywali kolejną odsłonę ich ukochanej trylogii.

LEGO MARVEL SUPER HEROES

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Świat pokazany w tej grze jest gigantyczny i wspaniały. Mimo że twórcy korzystali ze znanego nam gameplayu z poprzedniczek to dopiero w marvelowskiej historii zobaczyliśmy jak wielki potencjał mają tytuły Marvela. 180 postaci z uniwersum Marvela, w których każda ma swoją własną wyjątkową umiejętność. Odtworzony klockowy Nowy Jork, który zachwyca wielkością. Możliwość odwiedzenia Asgardu. Wszystko to spowodowało, że jak wrócimy z pracy do domu odpalimy “MSH” i przypomnimy sobie, dlaczego tak bardzo  je pokochaliśmy.

Published February 27, 2019.