4 (a w sumie to 6) najlepszych gier LEGO w historii | Electronic Beats Poland

4 (a w sumie to 6) najlepszych gier LEGO w historii

69. Tyle powstało gier sygnowanych nazwą jednej z największych firm na świecie – LEGO. Tytuły te były dostępne na GamCubie, Linuxie, PlayStation, Xboxie na waszych pctach z Windowsem, na waszych telefonach z Androidem, na Nintendo Switch i na GameBoyu Color. Od kiedy Lego Fun to Build  miało swoją premierę na Sega Pico (taka konsola edukacyjna dla dzieci) w 1995 LEGO zdołało wydać bardzo dużo gier, wśród których znalazły się prawdziwe growe arcydzieła. I chociaż wszyscy już znamy sposób na komputerowe historie twórców z Travellers Tale (firmy, który produkuje wszystkie tytuły z “LEGO” w nazwie) to nadal jaramy się jak małe dzieci, gdy kolejna gra ma premierę. A że wczoraj “LEGO Przygoda 2 Gra Wideo” w końcu trafiła do sklepów to chyba idealny moment, aby wspomnieć nasze ulubione tytuły sprzed lat.

LEGO HARRY POTTER Collection

Kolekcja miała swoją premierę w 2016 roku i składała się z dwóch gier. I minęło od premiery prawie trzy lata, a my nadal gramy w Harry’ego i w ogóle nie czujemy w stylu. Chociaż pierwsza część (skupiająca się na latach 1-4) ma trochę problemów, jeśli chodzi o sterowanie (zwłaszcza jeśli wracasz do niej po latach “5-7”) to nadal HP jest według nas najlepszą licencyjną grą, jaka kiedykolwiek wypuściło Lego. Świetny klimat, genialna muzyka i oczywiście jedna z najbardziej ekscytujących historii w świecie popularnej literatury, na której się wychowaliśmy. A teraz, na której wychowujemy nasze dzieci.

LEGO DC SUPER ZŁOCZYŃCY

Wydana w październiku zeszłego roku gra naprawdę nas zachwyca. Po pierwsze nic tak nie ekscytuje, jak możliwość wcielenia się w złoli. A jak to w wypadku tych złoli jest miliard i jeszcze trochę. Od najbardziej znanych jak Lex Luthor czy Joker po Kapitana Bumeranga, czy Livewire. Dodatkowo po przejściu głównej historii możemy odblokować Lobo, którego kochamy z całego serca od nastoletniości i który zasługuje na film o nie gorszej jakości niż Deadpool.

 

LEGO STAR WARS THE COMPLETE SAGA

Podobnie jak w wypadku “Harry Pottera” na ten tytuł składają się dwie wcześniejsze gry. “The Video Game” i “The Original Trilogy”. Właśnie te dwa tytuł zmieniły całkiem świat gier spod znaku duńskiego molocha zabawkowego. Moment, w którym Traveller’s Tale przekonało swoich szefów do tworzenia gier opartych na legendarnych historiach znanych ze świata kina zrobił z LEGO giganta konsolowego, ponieważ tysiące dzieciaków garnęło się, aby poznać lepiej historię Luke’a i Lei, a dorośli z radością odkrywali kolejną odsłonę ich ukochanej trylogii.

LEGO MARVEL SUPER HEROES

Świat pokazany w tej grze jest gigantyczny i wspaniały. Mimo że twórcy korzystali ze znanego nam gameplayu z poprzedniczek to dopiero w marvelowskiej historii zobaczyliśmy jak wielki potencjał mają tytuły Marvela. 180 postaci z uniwersum Marvela, w których każda ma swoją własną wyjątkową umiejętność. Odtworzony klockowy Nowy Jork, który zachwyca wielkością. Możliwość odwiedzenia Asgardu. Wszystko to spowodowało, że jak wrócimy z pracy do domu odpalimy “MSH” i przypomnimy sobie, dlaczego tak bardzo  je pokochaliśmy.