Złota koncertowa polska wiosna vol.1 wg Going. - Electronic Beats Poland

Złota koncertowa polska wiosna vol.1 wg Going.

Odwołujemy mroźną zimę i myślami wybiegamy do cieplejszych miesięcy. Jak wiadomo, nasz piękny kraj słynie ze złotej jesieni, ale widząc tak barwną muzyczną reprezentację, można śmiało mówić o równie wspaniałej wiośnie. Marzycie już o ćwierkających skowronkach, ciepłych promieniach słońca i pierwszych kwitnących magnoliach? A może przebojowy rap, chwytająca za serce elektronika oraz odrobina rockowej klasyki? Wszystko to znajdziecie w pierwszej części naszego zestawienia!

Bass Astral x Igo, ogólnopolska trasa, 2- 26 marca

Jedno z największych objawień elektronicznej alternatywnej sceny. Duet Bass Astral x Igo właśnie wydał drugi album w swojej karierze oraz ogłosił wyczerpującą krajową trasę. Co więcej, wszystkie koncerty sprzedają się jak ciepłe bułeczki – do tego stopnia, że w niektórych miastach pojawiły się dodatkowe daty. Ten miks niezwykle tanecznej elektroniki i lekko nostalgicznych tekstów zebrał już pokaźną liczbę fanów. Chętni, aby dołączyć?

bilety na całą trasę dostępne TUTAJ

Rasmentalism, ogólnopolska trasa, 10 lutego - 13 kwietnia

Najnowsza płyta Rasmentalism to “Miejska historia miłosna, oparta na przeżyciach własnych i cudzych. To świadoma zabawa formą i radość z muzyki”. I w zasadzie trudno się z chłopakami nie zgodzić, bo „Tango” cieszy zarówno pod względem formy, jak i treści. Lekkie, przebojowe i świeże beaty są doskonałym tłem dla ciekawym tekstów i jeszcze lepszego flow Rasa. Polecamy sprawdzić na żywo!

bilety na wybrane koncerty dostępne TUTAJ

Bibobit, ogólnopolska trasa, 15 lutego - 8 marca

Bibobit to sześcioosobowa formacja dowodzona przez tekściarza i wokalistę Daniela Moszczyńskiego. Muzyka sekstetu oscyluje wokół jazzu, funku i elektroniki. Koncerty tej ekipy to prawdziwy wulkan energii i spora dawka improwizacyjnego luzu. Jeśli chcecie przekonać się o tym na własnej skórze – polecamy wpaść na któryś z koncertów!

bilety na całą trasę dostępne TUTAJ

Rosalie, ogólnopolska trasa, 23 lutego - 15 marca

Uważana za jedną z największych nadziei polskiej muzyki rozrywkowej. Niedawno wydała swój debiutancki album „Flashback”, a także otrzymała nagrodę Sanki przyznawaną przez jury złożone z kilkudziesięciu polskich dziennikarzy. Co tu dużo mówić – Rosalie. jest na fali wznoszącej i w pełni na to zasługuje. Dodatkowo, bieżąca trasa jest pierwszą, podczas której występuje w konfiguracji trio – z basistą i didżejem. Emocjonalny ładunek i przyjemne melodie gwarantowane!

bilety na wybrane koncerty dostępne TUTAJ

Fertile Hump/Pleasure Trap, środa 14 lutego 19:30, Pogłos

Stolik w restauracji już zarezerwowany, dobre wino kupione? Jeśli nie, polecamy ciekawszą alternatywę dla walentynkowych uniesień. Wpadajcie do Pogłosu na koncerty dwóch ciekawych gitarowych kapel – Fertile Hump oraz Pleasure Trap. Będzie miło i tolerancyjnie, a wejście tylko dwie dyszki, czyli znacznie mniej niż za przypałową kolację. Sercem pozdrawiamy!

Małe Miasta, piątek 16 marca 21:30, Cafe Kulturalna

Po przerwie na solowe i mocno osobiste projekty, duet Małe Miasta wznawia swoją działalność. Holak i Jordah zapraszają do dziwnego, pokręconego świata i prezentują trzeci krążek – “Plecy Pomników”, którego premiera już w połowie lutego. Przyznajemy – oryginalności i pomysłowości ciężko im odmówić. Zbiórka pod PKiNem, szalony wieczór w Kulturalnej!

Bitamina, ogólnopolska trasa, 1-25 marca

W tym roku Bass Astral, a w ubiegłym to właśnie Bitamina skradła serca wielu polskim dziewczynom (i nie tylko!). Pokaźna grupa szczerych chłopaków udowodniła, że można robić w Polsce muzykę przebojową i jednocześnie wyróżniającą się. Wystarczy wspomnieć, że ich album Kawalerka wyprzedał się na pieńku, a koncerty zawsze przyciągają oddaną rzeszę fanów i porywają swoją energią. Złapcie odrobinę Bitaminy na przedwiosenne przesilenie – radość gwarantowana!

bilety na całą trasę dostępne TUTAJ

Super Girl & Romantic Boys, sobota 24 lutego 20:00, Hydrozagadka

Jaracie się najntisami, chodzicie w dresach Fila, a waszym marzeniem są nowe Air Maxy 98? W takim razie powinniście doskonale znać formację Super Girl & Romantic Boys, która zaczynała właśnie w latach 90. i czerpała z nich to, co teraz najbardziej pożądane. Stylistycznie? Trochę lo-fi, trochę popu i szczypta electroclashu. Lekko kiczowate i nieprzyzwoicie melodyjne numery aż proszą się o odpowiednią ilość tańca!