Electronic Beats Poland

Zbuduj własny MIDI kontroler

Specialwaves Mine ma potencjał stać się jednym z najciekawszych Kickstarterów przyszłego roku. Specialwaves ogłosiło właśnie, że pracuje nad modularnym systemem, który pozwoli muzykom układać MIDI kontrolery dokładnie pod własne potrzeby.

 

Mine składa się z pięciu komponentów, które może układać według naszych zachcianek, do dwóch wcześniej zakupionych case’ów. Każdy komponent będzie łączył się z matrycą główną i będzie go można łatwo usunąć i zamienić na inny przy użyciu specjalnego zestawu dołączonego do Mine’a.

Pudła na kontrolery będą w dwóch rozmiarach – większy pozwoli na użycie 64 modułów w swoim idealnym kontrolerze, mniejsze – 32 . Oba oczywiście będą posiadały wyjście USB pozwalające na łatwe podpięciu ich do naszego komputera.

Cena, póki co, pozostaje nieznana. Projekt wygląda co najmniej ekscytująco, ale jak dobrze wiemy, często fajne pomysły okazują się tragicznymi produktami, zwłaszcza jeśli trafiają  na kickstartera. Na razie ograniczamy naszą ekscytację ponieważ na rynku są setki kontrolerów, które spełniają nasze potrzeby w 100% i możliwość przeniesienia jednego guzika trochę w lewo, a crossfadera w prawo, wydaje się udogodnieniem, o które w sumie nikt nie prosił…

Vimeo

By loading the video, you agree to Vimeos's privacy policy.
Learn more

Load video

Published November 30, 2016.