Electronic Beats Poland

Zamień swój telefon w laptopa

Nic mnie tak nie fascynuje jak fakt, że w trakcie mojego życia technologia poszła aż tak do przodu.

Mój aktualny telefon ma moc operacyjną kilka tysięcy razy większą niż mój pierwszy komputer. Na moim Samsungu mogę używać oryginalnego Worda, oglądać filmy w HD, słuchać muzyki i grać w gry, które 10 lat temu cięły mi się na komputerze (patrzę na ciebie „GTA: San Andreas”). Jednak oczywiście, aby telefon stał się moim narzędziem pracy (skoro żyję z pisania) potrzebuję mieć pod rękami wygodną klawiaturę, możliwość otworzenia kilku aplikacji na raz, które będą widoczne na moim ekranie w taki sposób, aby nie groziła mi ślepota. Jak się okazuje mój telefon może niedługo mieć wszystkie te opcje.

„Superbook” to fizyczne przedłużenie aplikacji Andromium, która ma pozwolić użytkownikom przenieść działanie twojego telefonu na komputer. Jeśli podłączymy telefon na Androidzie do Superbooka aplikacja przemieni OS twojego smartphone’a w system operacyjny przypominający z grubsza Windowsa. Używając fizycznej „skorupy”, którą będzie Superbook, będziemy mogli korzystać ze wszystkich aplikacji zainstalowanych na naszym sprzęcie. Łatwo przeglądać pliki i robić to w wygodny sposób na laptopie przypominającym w wyglądzie MacBooka Air.

Możliwe, że przesadzam, ale biorąc pod uwagę, że prawie każdy może otrzymać telefon z Androidem za złotówkę w swojej sieci, plus fakt, że Superbook ma kosztować około 400 zł, to wydaje się, że jest to technologia, która w krótkim czasie może zagrozić wielkim komputerowym korporacjom. W końcu czy przeciętny użytkownik potrzebuje czegoś ponad biężacym dostępem do Internetu, szansą na ściągnięcie najnowszych apek i długotrzymającą baterią (w Superbooku bateria ma trzymać około ośmiu godzin)?

Jeśli chcecie dowiedzieć się trochę więcej o projekcie, to zajrzyjcie na ich stronę na kickstarterze – w tym momencie Andromium zebrało sporo ponad milion dolarów, co oznacza, że wielokrotnie przekroczyli już swój cel. Zamawiajcie szybko swoje własne kopie i szalejcie.

Więcej przeczytacie tutaj

Published October 01, 2016.