Electronic Beats Poland

X-LECIE UP TO DATE FESTIVAL W BIAŁYMSTOKU

Tegoroczna edycja Up To Date Festival w Białymstoku, jednego z naszych ulubionych polskich festiwali, będzie dziesiątą w jego historii. „Festyn” bo tak zwykli mówić o nim organizatorzy, to dzieło tworzone przez lokalnych aktywistów mających różnorodne pasje i talenty, które z całym sercem przelewają w kształt imprezy. Każdego roku wkładają ogromny wysiłek w to, aby niemal własnym sumptem powoływać do życia prawdziwie artystyczne przedsięwzięcie.

Up To Date Festival to coś więcej niż festiwal muzyczny. Z czystym sumieniem można nazwać go platformą łącząca muzykę, sztukę, kulturę uliczną i nowoczesne media. Każdego roku Białystok – serce północno-wschodniej Polski zmienia się w przestrzeń oddaną eksperymentom muzycznym, modowym i wizualnym. Organizatorzy w pełni korzystają z wachlarza dostępnych miejsc i przestrzeni, takich jak: Stadion Miejski, Opera i Filharmonia Podlaska czy nawet Pałac Branickich żeby ugościć ponad 8000 osób.

Jak na dziesięciolatka sam projekt bardzo urósł i mocno się rozwinął. Poza dorobkiem 500 artystów, którzy gościli na jego scenach, wniósł do rodzimego świata festiwali coś więcej – olbrzymią świeżość w podejściu do komunikacji samego wydarzenia. Objawia się ona w zawsze zaskakującej identyfikacji wizualnej i oczywiście w filmach promocyjnych. Mało kto śledzący rodzimą kulturę klubową nie znał Cinka…co tu dużo mówić – „kto dobry gracz ten wie, kto lamus ten nie”. Czy w pięknych historiach pokazanych w „Bagażu doświadczeń” i akcji „Wyślij pocztówkę do Babci”. Filmy promujące festiwal obejrzały miliony widzów, a same produkcje licznie nagradzano na konkursach reklamowych. Łącznie, Festiwal ma na swoim koncie już kilkadziesiąt wyróżnień, nominacji i nagród. Okrzyknięty został także najciekawiej promującym się wydarzeniem.

 

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Up To Date Festival to poza działaniami reklamowymi także sztuka, w tym sztuka uliczna – murale, wystawy, instalacje czy słynna już marka Pozdro Techno reprezentowana przez szereg kolekcji ubrań i oczywiście Fiata 126P, który jak kameleon zmienia się co edycje. Najmłodsze dziecko białostockiej ekipy to Pozdro Techno Sound System, seria imprez tworzona na własnym nagłośnieniu w tajnych lokacjach.

 

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Nie ma co ukrywać, że UTDF napędza niesamowita wiarygodność i miłość do muzyki, kultury i szacunek do ludzi, co przekłada się na jedno z największych zapleczy najlepszych wolontariuszy. Również i my jako T-Mobile Electronic Beats Polska zapisaliśmy się w tej historii i przez dwa lata pomagaliśmy w rozwoju tej inicjatywy. Festiwalowa rodzina ciągle się powiększa – od kilku lat o seniorów, których kilkuset zdecydowało się na własnej skórze poznać kulturę młodych.

Po raz pierwszy w swojej historii Up To Date Festival będzie trwał nie dwa, lecz cztery dni. Rozpocznie się w czwartek, 5 września, a zakończy w niedzielę – 8 września. Dwa dni na Stadionie Miejskim uzupełniono tym samym o czwartkowy koncert otwarcia i jeden dodatkowy dzień z muzyką w stolicy Podlasia.

Click on the button to load the content from www.goingapp.pl.

Load content

Published March 15, 2019. Words by Dominik Domański.