Electronic Beats Poland

WWW? World Wide Warsaw

World Wide Warsaw to jeden z najmłodszych festiwali na mapie Polski, ale w zaledwie dwa lata działalności twórcy zdążyli już przykuć uwagę fanów dobrej muzyki. Pierwsza odsłona wydarzenia trwała przez jeden weekend, w trzech warszawskich miejscówkach, w których pojawili się m.in. Mount Kimbie, Onra czy Rustie. Kilka miesięcy później wyklarowała się solidniejsza formuła wydarzenia, które jest dzielone na trzy części: before’y, główne koncerty i aftery.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

WWW 2016 gościł u siebie takich artystów jak Anderson. Paak, The Internet, Nosaj Thing czy Omar Souleyman. Twórcy WWW zdecydowali się na otwartą muzyczną formułę swoich koncertów – od undergroundowej elektroniki, przez folkowe brzmienia, po hip-hop zahaczający o mainstream.

Otwarte głowy i różnorodne podejście do muzyki pozwoliło World Wide Warsaw stworzyć projekt wyjątkowy i świeży, który w ciągu najbliższych miesięcy jeszcze bardziej zamiesza na rynku muzycznym w naszym kraju.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Mimo, że nadal mamy rok 2016, przed nami już pierwsze imprezy zajawiające to, co wydarzy się w Warszawie w lutym i marcu przyszłego roku, kiedy odbędą się główne eventy festiwalu. Póki co twórcy World Wide Warsaw ogłosili dwa before’owe wydarzenia, na których pojawi się aż pięciu zagranicznych artystów. 15 października w Nowej Jerozolimie pojawi się Leon Vynehall, jeden z najbardziej rozchwytywanych house’owych artystów ostatnich lat, oraz Edward – reprezentant czołowej oficyny muzycznej zeszłego roku, Giegling. Niecały miesiąc później WWW odwiedzi Teatr Powszechny, w którym wystąpią prawdziwe legendy elektroniki – Autechre. Brytyjski duet odpowiada w dużym stopniu za to, jak wygląda scena w XXI wieku. Ich produkcje od lat łamią reguły i wyznaczają nowe trendy undergroundowego brzmienia. Obok nich na Pradze wystąpi dwóch tuzów: Russel Haswell (który jest mocno związany z Polską poprzez wydawania w Bocian Records) i założyciel Skam Records – Andy Maddocks.

https://youtu.be/niVXlaPkff8

World Wide Warsaw to też kolejny festiwal, którego oficjalnym partnerem został T-Mobile Electronic Beats. Po przejęciu scen na Audioriver, Offie i Up To Dacie, Electronic Beats będzie wspierało również stołeczne wydarzenie.

W ciągu najbliższych dni możecie spodziewać się kolejne ogłoszenia artysty, o którego obecność fani prosili od wielu lat. W międzyczasie sprawdzajcie nasz fanpage i stronę, na których będziemy informować na bieżąco o kolejnych wydarzeniach w ramach nadchodzącej odsłony World Wide Warsaw.

Published April 09, 2016.