Electronic Beats Poland

Unikalny, niepublikowany set DAFT PUNK z 1995 roku odnaleziony!

Tego nikt się nie spodziewał! Odkryto unikalny, zapomniany przez świat mixtape DAFT PUNK z 1995 roku! Niesamowita gratka zwłaszcza dla wielbicieli duetu z pierwszego etapu działalności!

Kochacie Daft Punk? A może uważacie, że etap z debiutanckiego “Homework” – który nota bene kilka dni temu obchodził swe 24 urodziny – jest najlepszym w ich karierze?

Pojawiła się prawdziwa gratka: niemal 3 godzinny mix duetu z … roku 1995 odkryty w domowych szpargałach syna właściciela francuskiego klubu!

Nagrany set Daft Punk powstał podczas ich wizyty w  Avignon w 1995 roku –  znalezisko zostało umieszczone w sieci przez syna byłego właściciela klubu Le Privé.

By loading the content from Mixcloud, you agree to Mixcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Grzebiąc w archiwach swojego ojca, byłego właściciela klubu Le Privé w Avignon, Benoît natrafił na rzadki klejnot: niewydane wcześniej kasety z setem DJ-skim Daft Punk nagranym  podczas ich pierwszej wizyty w klubie 18 listopada 1995 roku.

Prawie trzygodzinny miks ( tzw. dwie kasety dziewięćdziesiątki!)   jest już dostępny w sieci i zawiera niektóre z utworów zespołu, które nigdy nie zostały zarejestrowane w setach, jak na przykład ich remiks “Get Funky Get Down” The Micronauts.

Jeśli uwielbialiście słynny Essential Mix Daft Punk dla BBC Radio 1, to ten miks spodoba wam się jeszcze bardziej, bowiem głęboko tkwi w korzeniach house music, funku i rasowego Detroit techno.

Klub Le Privé, otwarty w 1993 roku w Avignon w starym kamieniołomie, był przez długi czas uważany za jeden z najlepszych klubów we Francji i pionierów muzyki elektronicznej na południu kraju. W jego murach gościli Carl Cox, Jeff Mills, Laurent Garnier, Richie Hawtin, St Germain, Derrick May, Dave Clarke.

Aby promować historię tego miejsca i jego “złotą erę”, Benoît zobowiązał się  do umieszczania w sieci archiwów audio na kanale YouTube: Archives Privées.

Oprócz setu Daft Punk, możemy znaleźć wideo z setu Jeffa Millsa z 2003 roku, nagranie “specjalnego halloweenowego” setu Boba Sinclara z 1998 roku.

Published January 22, 2021. Words by Artur Wojtczak.