Nasze typy z listy BBC “Sound of 2018” | Electronic Beats Poland

Nasze typy z listy BBC “Sound of 2018”

Od 15 lat BBC pod koniec listopada ogłasza listę artystów, którzy powinni rozbłysnąć pełnym blaskiem w ciągu kolejnych 12 miesięcy (niektórym zajmuje to rzecz jasna nieco dłużej). Jedynym kryterium jest talent i potencjał, wszelkie gatunkowe etykietki odkładamy do szuflady.

W minionych latach jurorzy BBC raczej się nie mylili. Najlepszym dowodem tego wielkie kariery, które zrobili m.in. James Blake, NAO, Stormzy, Banks czy FKA twigs.

Przejrzeliśmy dokładnie tegoroczne wybory i postanowiliśmy przybliżyć wam pięć naszym zdaniem najciekawszych postaci.

Yaeji

Dziewczyna o niezbadanym potencjale i trudnej do odgadnięcia ścieżce przyszłej kariery. Produkuje, rapuje i śpiewa po koreańsku, bo… “nie chcę, żeby ludzie rozumieli, co mam do przekazania” – powiedziała w rozmowie z Pitchforkiem. 24-letnia mieszkanka Nowego Jorku balansuje pomiędzy gatunkami, zgrabnie przemieszczając się pomiędzy alternatywnym popem, rapowym spoken word i energetycznymi, zbasowanymi bitami.

Khalid

W jego przypadku sprawa jest przesądzona – nie ulega wątpliwości, że Khalid będzie jedną z największych gwiazd R&B najbliższych lat. Raptem 19-letni wokalista zdążył już nie tylko wydać debiutancki album, ale i powiesić sobie w domu okolicznościowe platyny – za autorski album, za solowe single i za kawałki nagrane gościnnie.

IAMDDB

W temacie produkcji zmysłowych wokalistek żonglujących stylistyką (future jazz z nadania Flying Lotusa, soulowe wycieczki w stylu Andrei Triany, klubowe wycieczki Aluny Francis) – Wyspy Brytyjskie nie mają konkurencji. IAMDDB to kolejny tego dowód.

Rex Orange County

Normalność, bezpretensjonalność, talent do prostych melodii – niby tak niewiele, a tak dużo. Zwykły chłopak z sąsiedztwa, żaden odmieniec.

Pale Waves

Ok, żartowaliśmy.