Electronic Beats Poland

Twórcy „Westworld” mają trochę dość swoich fanów

Fani „Westworld” zdołali domyślić się większości twistów w opowieści jakoś w połowie pierwszego sezonu. Oczywiście można im przyklasnąć i pogratulować, bo tysiące ludzi na całym świecie analizowało kolejne odcinki, aby domyślić się tego do czego historia nas prowadzi, jednak twórcy serialu mają już dość swoich psychofanów.

„Czasami to irytuje – gdy ludzie są w stanie domyślić się twistu w historii i piszą o tym na swoich blogach, a ty spędziłeś dwa lata pracując nad czymś (…) Oczywiście nie możesz być zły, że ludzie tak mocno zaangażowali się w twoją historię. Jest to powód do dumy. Ale proszę: nie róbcie już tego.” – powiedział Jonathan Nolan spytany o to, czy zwraca uwagę na fanowskie teorie, które pojawiają się m.in. na reddicie.

„Reddit zdążył już domyślić się twistu z trzeciego odcinka drugiego sezonu” co oczywiście zmusiło scenarzystów do wprowadzenia zmian w historii. „Powiedzcie swoim znajomym, że się tego domyśliliście. Tworzymy 10-godzinny film – nie warto ingerować w to, jak oglądają go inni”.

Para twórców potwierdziła również, że Maeve grana przez Thandie Newton osiągnęła wolną wolę w momencie gdy zrezygnowała z opuszczenia Westworld na rzecz poszukiwania jej córki. Wstrzymali się jednak z odkryciem tajemnicy czy fakt zabicia przed Delores Andrew Forda był przejawem jej wolnej woli czy może raczej było to częścią planu Forda.

Published March 28, 2017.