Electronic Beats Poland

TOP 5: Techno tańce we Wrocławiu

 

 

Wszyscy narzekają, że wszędzie tylko techno, a żadna inna muzyka klubowa nie ma w Polsce racji bytu. Ciężko się z tym nie zgodzić, jednakże, każdy z nas lubi czasem pójść na imprezę, gdzie prym wiedzie ten repetytywny, potężnie brzmiący gatunek elektroniki.

We Wrocławiu dzieje się w tej kwestii bardzo dużo, dlatego przygotowaliśmy dla Was, wspólnie z Going., listę pięciu najbardziej interesujących wydarzeń, których wspólnym mianownikiem jest techno.

James Ruskin, 06.10, Port Miejski

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

James Ruskin uchodzi za jedną z najważniejszych postaci w europejskim środowisku techno. Jest założycielem kultowej wytwórni Blue Print Records, wspólnie z Regisem współtworzy duet OVR i wydaje wysokiej jakości muzykę od przełomu lat 90./00. pod własnym nazwiskiem. Do Wrocławia przyjedzie, aby zagrać w ramach znakomitego cyklu SLAP, który gościł już takich DJ-ów jak chociażby Etapp Kyle, DVS1 czy Antigone. W industrialnych podziemiach Portu Miejskiego towarzyszyć mu będą Freddy K, Dtekk oraz Spectribe. Jeśli na techno w weekend, to tylko tam!

Monoloc, 28.10, Das Lokal

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Niemiecki producent, którego albumy wypełnia dystopijna wizja muzyki techno powraca do Polski. Podopieczny takich wytwórni jak Afterlife i Dystopian, upodobał sobie mroczną i tajemniczą atmosferę, a to wszystko podpiera solidnymi elektronicznymi fundamentami. Wystarczy odpalić jego wydany w 2016 roku krążek The Untold Way, żeby poczuć głębie dźwięków serwowaną przez Monoloca. Słuchając jego didżejskich setów można wpaść w kosmiczny tunel, który zaprowadzi nas do zupełnie innej galaktyki. Ktoś mówił, że wycieczka poza orbitę ziemską musi kosztować setki tysięcy dolarów? Wpadnijcie przekonać się o tym na własnej skórze – wszyscy na pokład!

Abdulla Rashim, 20.10, Świdnicka 12

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Anthony Linell to niesamowicie zdolny koleś – nie dość, że produkuje muzykę pod dwoma aliasami, to jeszcze prowadzi jedną z najciekawszych obecnie wytwórni – Northern Electronics. W tym roku światło dzienne ujrzały dwa albumy jego autorstwa, a utalentowany Szwed zwiedził już kluby na całym świecie. W ramach promocji, po udanym występie na białostockim Up to Date Festival, Rashim wpadnie do Wrocławia, aby poczęstować zgromadzonych zimnym, repetytywnym techno prosto z nordyckich lasów.

Oliver Koletzki, 28.10, Port Miejski

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Kolejny weteran w naszym zestawieniu to Oliver Koletzki. Niemiec z kilkunastoletnim stażem wpadnie do naszego kraju pod koniec października. Jego wizja techno to chwytliwa melodia, wyraźna stopa oraz szybkie tempo. Pochodzący z Hamburga producent przewodzi własnej wytwórni Stil vor Talent, która była trampoliną do sukcesu m.in. HVOB. Ma w swoim dorobku kilka długogrających płyt oraz wiele EP-ek i singli, które na stałe weszły do wielu didżejskich selekcji. Jego utwory i sety są wypełnione taneczną energią, która z pewnością zadowoli każdego fana solidnego techno rzemiosła!

Eric Cloutier, 27.10, Das Lokal

Click on the button to load the content from www.goingapp.pl.

Load content

Znany i lubiany kolektyw Dype powraca z kolejną imprezą w stolicy Dolnego Śląska. Na ich zaproszenie, do Das Lokalu przyjedzie nie kto inny, a sam Eric Cloutier. Urodzony w Detroit, na maksa przesiąknięty tamtejszym klimatem i surowym brzmieniem. Od wielu lat zamieszkały w Berlinie – europejskiej stolicy techno. Cloutier z powodzeniem łączy w swojej twórczości duszną atmosferę dubu z ascetyczną formą elektroniki z Miasta Tłoków. Amerykanin bardziej czuje się DJ-em aniżeli producentem, a jego eklektyczną selekcję będziecie mogli sprawdzić już pod koniec października!

Published October 05, 2017.