Electronic Beats Poland

5 najciekawszych kobiecych koncertów nadchodzących miesięcy

W nadchodzących tygodniach czeka nas wiele muzycznych emocji. Wiele z nich będzie zasługą kobiet. Wspólnie z Going. wybraliśmy dla Was najciekawsze koncerty, w których główną rolę odgrywa żeński pierwiastek. Od zmysłowego r’n’b, poprzez przebojowy electropop, aż do nasiąkniętego erotyką noise’u.

MIN t x Shanti Celeste, piątek 24 listopada 23:00, Das Lokal

Release party debiutanckiego albumu MIN t zapowiada się bardzo dobrze. Z tej okazji, ekipa Regime zaprosiła do Wrocławia jedną z najciekawszych didżejek – Shanti Celeste. Do tego reprezentacja lokalnych zajawkowiczów i mamy przepis na doskonałą, niezobowiązującą imprezę.

Pan Daijing, sobota 25 listopada 21:00, Powidoki

Chińska artystka, która na co dzień rezyduje w Berlinie, dała porywający występ na tegorocznym Unsoundzie. Jej performance na granicy muzyki i sztuki, był niezwykle elektryzujący. Pan Daijing wróci do Polski, żeby zapoczątkować nowy cykl – Różowy Szum – organizowany przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Takie połączenia lubimy najbardziej – sztuka, muzyka i nieoczywiste bookingi!

Blue Hawaii, niedziela 26 listopada 21:00, Cafe Kulturalna

Aż dziw bierze, że kanadyjski duet jeszcze nie grał nad Wisłą. Na szczęście, dzięki organizatorom festiwalu Distorted zmieni się to już w niedzielę. Muzycy wpadną promować swój trzeci album, zatytułowany Tenderness, traktujący o problemach w relacji na odległość i zagubieniu w kontaktach online.Ich numery są lekkie i przebojowe, tam elektronika i pop spotykają się w swoich najlepszych odsłonach. Delikatna nostalgia wymieszana z pozytywną taneczną energią? Wchodzimy w to!

Joyce Wrice, sobota 9 grudnia 20:00, Cafe Kulturalna

Joyce Wrice – obserwujcie ją uważnie, bo za moment narobi szumu w świecie klimatycznego soulu. Mimo młodego stażu, współpracowała z takimi producenckimi tuzami jak Mndsgn czy Jamma Dee. W swojej twórczości uwodzi klimatem lat 90. Jej spojrzenie na r’n’b prezentuje pogoń za uczuciem, nutkę nostalgii i romantyczną aurę. Artystka szykuje się do pierwszej europejskiej trasy i z pewnością przyda jej się gorące przyjęcie!

WWW: Kelela, wtorek 20 lutego 19:00, Teatr WARSawy

Niekwestionowana gwiazda współczesnego r’n’b. Od czasu debiutanckiej EPki Cut 4 Me, wydanej w wytwórni należącej do jednego z etatowych producentów wokalistki – Kingdoma, Kelela poczyniła ogromne postępy. Jej muzyka to znakomite, chwytliwe i zapadające w pamięć melodie, za które odpowiedzialni są Bok Bok czy Jam City. Nad całością króluje mocny wokal artystki, przywodzący na myśl najlepsze momenty z klasyki gatunku. Będzie ogień!

Published November 24, 2017.