Electronic Beats Poland

Tiga odwiedzi 4 polskie miasta!

Tiga Sontag to bardzo charyzmatyczna i uznana postać sceny klubowej, która od lat zaskakuje i do muzyki elektroicznej wprowadza wiele świeżości. Choć jego głównym nurtem jest elektroclash, to raczej stara się nie dać zaszufladkować w tym jednym gatunku. Przygodę z DJ-ingiem na lokalnej scenie rozpoczął w latach 90’. W 2001 roku oficjalnie zadebiutował jako producent i trudno wymarzyć sobie lepszy start, ponieważ kawałek Sunglasses At Night nagrany z Zyntheriusem to do dziś jedna z najbardziej kultowych pozycji w tanecznej elektronice. Singiel stał się hitem, a sam Tiga dał się poznać szerokiemu gronu słuchaczy.  Potem powstały kolejne hity, jak: „You Gonna Want Me”, „Shoes”, „Bugatti” i „Let’s Go Dancing” oraz remiksy m.in. dla Depeche Mode, Moby’ego czy LCD Soundsystem. Wiele własnych kompozycji Tiga wydał w swojej wytwórni Turbo Records, w której katalogu są również produkcje Gesaffelsteina, Azari & III, The Hackera czy Boys Noize.

Ma na swoim koncie albumy Sexor i Ciao!, a z wytwórnią K7 wydał kompilację z serii DJ – Kicks, po której zyskał status the world’s best mixers.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Tiga odwiedzał nasz kraj wielokrotnie i za każdym razem udowadniał, że jest wyjątkowym artystą. Podczas najbliższej trasy odwiedzi cztery polskie miasta – Kraków, Poznań, Wrocław i Warszawę.

Harmonogram trasy:

  • 08.03.2019 – Zet Pe Te, Kraków
  • 09.03.2019 – Tama, Poznań
  • 15.03.2019 – Sala Fly, Wrocław
  • 16.03.2019 – Smolna, Warszawa (ze względu na politykę klubu – brak przedsprzedaży biletów)

Organizatorem trasy jest Follow The Step.

Bilety dostępne na:

 

http://www.followthestep.com

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

https://www.electronicbeats.pl/the-feed/tiga-zyntherius-sunglasses-at-night/

Published March 07, 2019. Words by Artur Wojtczak.